Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Dej to do FAQ a sem hoď link a rozpoutej diskusi. Pak ten FAQ případně poupravíš (nebo někdo jiný).
Také mi vadí že hledání ve FAQ je realizovatelné pouze přes formulářové pole "hledej". Copak je takový problém, aby bylo hledání realizováno s ohledem na aktuální rubriku?
Ehm? To je takový problém si to naklikat v Rozšířené hledání?
Dej to do FAQ a sem hoď link a rozpoutej diskusi.Spíš bych navrhoval opačný postup. Vložit do blogu článek s informacemi a po připomínkování ostatními z toho vydestilovat heslo pro FAQ.
Jinak chápu, že reagujete také částečně pod vlivem příspěvku Návrh na zlepšení weblogů, a taky vím co to znamená překopávat zajetý systém a dodělávat do něj některé prkotiny.Ale ne. Řekl bych, že jsi té odpovědi neporozuměl. Myšlenka FAQ je prostě postavena jinak. Kdyby se jen Leošovi nechtělo předělávat zajetý systém, sekce FAQ by ani nevznikla (a kdyby nechtěl dodělávat prkotiny, nereagoval by v této diskuzi...) ;-).
Ani bych neřekl, že jsem odpovědi neporozuměl. Každý FAQ totiž má autora, a často ne jednoho. Každý do něj vložil svůj díl zkušeností. Někdo jich má víc, jiný míň. A mě kupříkladu zajímá kdo opravuje především překlepy a slovosled, a kdo doplňuje či přidává z mého pohledu podstatné informace. Napovídá to pak i leccos o úrovni jeho příspěvků v diskuzích a jinde.
Ale to je v podstatě detail.Spíš bych uvítal nějakou formu zpřehlednění výpisu uvedených FAQ, nebo možnost přiřazení více alternativních nadpisů do různých kategorií, protože některá FAQ svým zaměřením spadají do více chlívků a někdo jiný by třeba hledal potřebnou informaci pod jiným textem. Mám uvést příklad? Dobrá..
Tak třeba poslední FAQ Debian - Jak na problémy s balíky by stejně tak mohl vést na komplexnější FAQ Instalace software z deb balíčků, atp.. Přišlo by mi to lepší než psát duplicitní FAQ, nebo přeformulování stávajícího názvu FAQ, tak aby postihoval obecnější řešení.
Jinak chápu, že reagujete také částečně pod vlivem příspěvku Návrh na zlepšení weblogů, a taky vím co to znamená překopávat zajetý systém a dodělávat do něj některé prkotiny.
Tiskni
Sdílej: