Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Bez www to raději ani nezkoušejte, rovnou vám to hodí chybuTaké vám strašně vadí, když musíte psát to www. úplně zbytečně? Skoro by toto téma bylo na anketu. Ale asi nejvíc by mě zajímalo porovnání počtu výskytů vulgárních termínů v této anketě ve srovnání s anketou o Apple
Pokoušíte se přistoupit na adresu http://asus.cz/, která je nedostupná. Zkontrolujte, zda je adresa zadána správně, a pak zkuste stránku načíst znovu.Mě teda ne...
Také vám strašně vadí, když musíte psát to www. úplně zbytečně?Uplne zbytecne se pise tak leda u domen, jejichz jedinym smyslem je hostovat website. Pokud se jedna o domenu nejake organizace, pod kterou spada hromada pocitacu, pak neni naprosto zadny duvod, proc by mela takova domena bez dalsiho prefixu ukazovat na webserver a ne na kterykoliv jiny pocitac.
Pokud se jedna o domenu nejake organizace, pod kterou spada hromada pocitacu...To býval smysl předpony www., ale dneska* je stejně často HTTP jedinou službou nabízenou do Internetu. Což přímo vybízí k tomu, odpustit si www. a nasměrovat na webový server rovnou doménu 2. řádu. Pokud organizace veřejně nabízí i jiné služby, není problém zprovoznit další domény, smtp, imap, jabber**. A nejčastěji používaný web je pak bez zbytečné předpony. *) v době NATů, firewallů a organizací, které vlastní hned několik domén 2. řádu, místo aby používaly poddomény. **) na něj ani není potřeba zvláštní poddoména, stačí SRV záznamy
Tiskni
Sdílej: