Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Po 25 letech s číslem 329 končí linuxový časopis Linux Format (Wikipedie, reddit, 𝕏).
Immich z balíčků open source aplikací FUTO je alternativa k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí. Umožňuje vlastní hosting serveru Immich. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Bez www to raději ani nezkoušejte, rovnou vám to hodí chybuTaké vám strašně vadí, když musíte psát to www. úplně zbytečně? Skoro by toto téma bylo na anketu. Ale asi nejvíc by mě zajímalo porovnání počtu výskytů vulgárních termínů v této anketě ve srovnání s anketou o Apple
Pokoušíte se přistoupit na adresu http://asus.cz/, která je nedostupná. Zkontrolujte, zda je adresa zadána správně, a pak zkuste stránku načíst znovu.Mě teda ne...
Také vám strašně vadí, když musíte psát to www. úplně zbytečně?Uplne zbytecne se pise tak leda u domen, jejichz jedinym smyslem je hostovat website. Pokud se jedna o domenu nejake organizace, pod kterou spada hromada pocitacu, pak neni naprosto zadny duvod, proc by mela takova domena bez dalsiho prefixu ukazovat na webserver a ne na kterykoliv jiny pocitac.
Pokud se jedna o domenu nejake organizace, pod kterou spada hromada pocitacu...To býval smysl předpony www., ale dneska* je stejně často HTTP jedinou službou nabízenou do Internetu. Což přímo vybízí k tomu, odpustit si www. a nasměrovat na webový server rovnou doménu 2. řádu. Pokud organizace veřejně nabízí i jiné služby, není problém zprovoznit další domény, smtp, imap, jabber**. A nejčastěji používaný web je pak bez zbytečné předpony. *) v době NATů, firewallů a organizací, které vlastní hned několik domén 2. řádu, místo aby používaly poddomény. **) na něj ani není potřeba zvláštní poddoména, stačí SRV záznamy
Tiskni
Sdílej: