Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Chová se mi nějak divně kurzor, a netuším co za tím může být. Je mi jasné, že se v diskuzi vyrojí někdo s tím, že by můj problém měl být spíše adresován do dotazem do poradny. Jenže sestavte dotaz na základě doměnek, že?
Ono divné chování se totiž projevuje jen v určitých aplikacích. Kupř. u vmwaru..
U verze 6.5.3 tak, že kurzor při změně fokusu ve virtuálním stroji "vyskakuje" ven a zpět se vrací teprve po stisku kombinace kláves CTRL+G. Banální chybka, jak by si někdo řekl. Jenže pracujte v myšoidních MS Windows, kdy vám při každém přepnutí oken kurzor vyskočí ven z virtuálního stroje.
Nejhorší na tom je, že netuším co a proč ten focus krade. Jen pro srovnání, s vmware verze 6.5.2 nešlo pracovat vůbec, protože tam se po přepnutí virtuálního stroje rozhasilo kompletně nastavení klávesnice a to včetně psaní na ostatních konzolách(!).
Těžko říct kde se co podělalo. Protože vše bylo ok a na problém jsem narazil náhodou, když jsem po nějakém čase opět potřeboval něco pořešit ve virtuálu. Že by to bylo verzí jádra? Jenže to dřív normálně fungovalo. Spíš bych tipoval na nějakou zradu v X serveru. Ale třeba mě naťukne něčí poznámka.
UPDATE: Takže jak jsem naznačil dole v diskuzi. Ukázalo se, že problém byl skutečně v GTK z experimentalu (verze 2.17.11-1). Udělal jsem downgrade ještě pro libcairo a libpango a vše opět funguje jak má.
Tiskni
Sdílej:
Jestli je to jen u vmwaru tak bych to asi řešil přechodem třeba na virtualbox. Jestli je to u víc aplikací, tak by je to chtělo vypsat, třeba mají něco společného, co by mohlo pomoc odhalit problém.
+1