Steve Jobs a superpočítač Cray-1 budou vyobrazeny na pamětních jednodolarových mincích vyražených v příštím roce v rámci série Americká inovace. Série má 57 mincí, tj. 57 inovací. Poslední 4 mince budou vyraženy v roce 2032.
Byl zveřejněn průběžně aktualizovaný program konference OpenAlt 2025 o otevřeném softwaru a datech, IT bezpečnosti, DIY a IoT. Konference proběhne o víkendu 1. a 2. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Senát včera opětovně nepřijal návrh ústavního zákona, který měl do Listiny základních práv a svobod zakotvit právo občanů platit v hotovosti nebo být off-line. Návrh předložila skupina senátorů již v roce 2023. Senát dnes návrh neschválil, ale ani nezamítl. Pokud by ho přijal, dostala by ho k projednání Sněmovna a vyjádřila by se k němu vláda.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 13.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Společnost Eclypsium se na svém blogu rozepsala o bezpečnostním problému počítačů Framework. Jedná se o zranitelnost v UEFI umožňující útočníkům obejít Secure Boot.
Editor kódů Zed (Wikipedie) po macOS a Linuxu s verzí 0.208.4 už běží také ve Windows.
Apple dnes představil 14palcový MacBook Pro, iPad Pro a Apple Vision Pro s novým čipem M5.
Debian pro mobilní zařízení Mobian (Wikipedie) byl vydán ve verzi 13 Trixie. Nová stabilní verze je k dispozici pro PINE64 PinePhone, PinePhone Pro a PineTab, Purism Librem 5, Google Pixel 3a a 3a XL, OnePlus 6 a 6T a Xiaomi Pocophone F1.
Operátor O2 představil tarif Datamanie 1200 GB . Nový tarif přináší 1200 GB dat s neomezenou 5G rychlostí, a také možnost neomezeného volání do všech sítí za 15 Kč na den. Při roční variantě předplatného zákazníci získají po provedení jednorázové platby celou porci dat najednou a mohou je bezstarostně čerpat kdykoli během roku. Do 13. listopadu jej O2 nabízí za zvýhodněných 2 988 Kč. Při průměrné spotřebě tak 100 GB dat vychází na 249 Kč měsíčně.
Byly publikovány informace o útoku na zařízení s Androidem pojmenovaném Pixnapping Attack (CVE-2025-48561). Aplikace může číst citlivá data zobrazovaná jinou aplikací. V demonstračním videu aplikace čte 2FA kódy z Google Authenticatoru.
Včera zemřela teta. Sestra mého otce.
Šlo to rychle i pomalu. Záleží na úhlu pohledu. Každopádně obdivuji, jak dokázala přejít na druhý břeh, bez sebemenší známky sebelítosti. Ještě předminulou sobotu byla schopná se smát, i když věděla že jí nezbývají týdny, ale pouhé dny života, protože měla ALS. Milovala svého bratra, muže, syny, vnuky i mne. Byla stejná jako její matka, má babička, pro kterou byl muž-partner vždy na prvním místě.
Byla o 10 let mladší než strýc, který o ni pečoval dokud to šlo. Když jsem byl kluk, zdál se mi neustále nabručený a na mé bratrance až příliš přísný. Ale po smrti mého otce, když jsme jeli společně do Prahy, se mi otevřel, a já pochopil proč. Ve své podstatě jsem stejný jako on. Život se s ním nemazlil a na své syny byl přísný, protože je měl rád a chtěl, aby naplno využili šance, které on sám nedostal.
Oba mí bratranci pracují v IT. Stejně jako já. I naši potomci míří stejným směrem, takže si říkám, jestli v tom nebudou nějaké predispozice. Na internetu visí rozhovor, který před deseti lety poskytl starší z mých bratranců webu ekontech.cz. A když jsem ho četl, uvědomil jsem si, co máme všichni společné – kreativitu, logické myšlení a hrdost. Mají to v sobě oni, mám to v sobě já i má sestra, také naši potomci.
Máme v rodině dobré vztahy. Vím, že každý takové štěstí nemá. Ale o tom to je. Uvědomit si, co je a není samozřejmost. A být životu vděčný za to, co máš.
Tiskni
Sdílej:
Amerikou bylo mysleno auto.Hele vole a vis vubec kde mas karu?
I kdyz styl se tomu uprit neda no (na tu dobu)...Dekuji.
I kdyz styl se tomu uprit neda no (na tu dobu)... Dekuji.A co mas teda za kary (moznas uz psal, mozna jsem se uz ptal
ameriky a poradni psijako bývalý kuřák a bývalý majitel psů můžu říct, že teprve když jsem s obojím přestal, tak že se mi dost ulevilo a uvolnily se mi ruce na další a lepší věci...
Co furt máš s těma vyholenýma?Jen to, co se patri...
Byla můj přítel. A vy jste taky mí přátelé a chci vás ve svém životě, protože jednou se probudíme a zjistíme, že někdo v našem kruhu chybí. A neměli bychom truchlit sami.zdroj - DS9, Její vlídný hlas