Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tohle je můj blog, psát tu občas budu o tom co se týká počítačů, KERNEL ULTRAS a nebo i o jiných tématech.
Dnes to bude kráké - méně čísel, méně slov, více obrázků. Nejedná se o test srovnávací, jde jen o vyzkoušení nejnovější verze zajímavého prohlížeče. Prohlížeče, o kterém jistě v dohledné době ještě uslyšíme.
Nedalo mi to a zkompiloval sem si nejnovejší QtWebKit abych viděl, jak si má oblíbená Arora polepší. A polepšila si hodně! Flash nyní funguje, Acid testy také (Acid 3 zvládne téměř celý), zlepšila se i rychlost v benchmarcích (čísla sem nebudu dávat, netestoval sem znova všechny prohlížeče a nechci oživovat dohasínající flame - tenhle zápisek není o tom, že je webkit nejrychlejší, ale že jeden z jeho prohlížečů udělal znatelný pokrok v použitelnosti pro běžného uživatele).
Na screenshotech dole můžete vidět Aroru v akci - přehrávání videa na youtube, záložky, funkci private browsing, prozatím nefunkční javu, nějaké ty testy a jistý provokativní blog na abclinuxu ...
A na konec, nikoliv japonec, nýbrž malá anketka ...
Tiskni
Sdílej:
Jinak ta funkce má být i v Safari a byla tam jako první. V Midori je ta položka taky, ale je šedá a neklikatelná -> Not Yet Implemented.
Dokonce je mozny mit vedle sebe webkitqt-svn (pro Aroru) a webkitgtk-svn (pro Midori), jen to chce upravit jeden radek (conflicts) a jeden smazat (. /etc/profile.d/qt4.sh) v PKGBUILDu a pak uz se to zkompiluje a nainstaluje v klidu.
pacman -Sy
a pacman -S testing/qt
a zase ho zakazat. Casem se ta verze co je ted v testingu presune do extra a budes ho moct aktualizovat pomoci pacman -Syu aniz by se ti tam pripadne cpali nejaky balicky z testingu.
A zadnej strach ze by neco prestalo chodit, PSI, Jabbim, FatRat i SMPlayer ustali upgrade z Qt 4.3 na 4.4 bez rekompilace. Navic Qt 4.4 je podminkou pro uspesnou kompilaci poslednich svn verzi FatRatu a Jabbimu (pouzivaji QtWebKit pro nejaky to vykreslovani), takze bych rek, ze se ho urcite vyplati nainstalovat.