Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tohle neměl být podivný škarohlídský blog typu Xplesa.
Ale dneska jsem posílal kamarádce balík a chtěl jsem jí tam připsat jenom krátký vzkaz. Protože píšu rukou mizerně, chtěl jsem ho jenom narychlo naklepat v Abiwordu (rychle startuje) a vytisknout.
Když jsem odentroval tisk, tiskárna chvíli něco dělala a pak v ní papír zůstal. Musel jsem ji vypnout, aby papír vydala. Vzkaz na něm byl, levý okraj byl v pohodě, ale horní okraj byl široký (resp. vysoký) 1 mm. Místo krásného písma Gentium byl vytištěný nějakým tím monospace Courierem a ještě tak, že některé slabiky se překrývaly. U podpisu chyběla spodní polovina písmen.
No. Vím, že Slack je distro, kde se musí téměř všechno ručně nakonfigurovat. Ale v jiných editorech (Writer, KWrite) tisk fungoval bez ničeho - jenom "Ctrl+P a Enter". Samozřejmě poté, co jsem nakonfiguroval CUPS. Nejsem si jist nakolik je Abiword provázán s Gnome, které nemám nainstalované, ale v terminálu odkud jsem Abiword spustil (ani na konzoli odkud jsem spustil X) žádné chybové hlášky nebyly.
Neházím flintu do žita, nelámu žádnou hůl. Ale důvod k radosti to zkrátka není. Dopis jsem nakonec s vypětím všech sil nadrásal rukou.
Chystám ještě jeden post o tom proč mě štve Firefox a pak už snad budou pozitivní příspěvky.
Tiskni
Sdílej:
echo "Hodně rychlý a krátký vzkaz Jáchym "|lpr
Tak jsem se pohrabal v nastavení CUPSu a zjistil jsem, že mám nastavený formát na "letter". Nastavil jsem ho na "A4", ještě chvíli se v tom hrabal, a už to tiskne, A rychle. Nejsem si jist na 100% že to bylo tím formátem, ale zkrátka to funguje. Koho by to napadlo, když každý z editorů má v tiskovém dialogu formát nastavený na "A4"?
Ale hlavně že jsem se přiznal, ne?