V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
konkrétně se zacyklí i na stringu delším než 2 GiB, a tedy i na 32bitOpravdu se rozbije i na 32bit systemu? Nejsem si teda presne jist, jak se chova pointerova arimetrika pri preteceni, ale tipoval bych ze to vezme modulo 2^32, takze se to bude prakticky chovat jako by byl index unsigned.
str[i+1] = '\0';
je out of bounds pro prazdny retezec a taky to nefunguje pro retezce ktere jsou jenom z bilych znaku
Netusim jestli to je jedna nebo jsou to dve chyby.
void Trim(char **str)
?
void trim(char *str) { char *begin = str, *end; while ((unsigned char)*begin <= ' ' && *begin != '\0') begin++; end = begin + strlen(begin); while ((unsigned char)*end <= ' ' && end > begin) end--; memmove(str, begin, end - begin + 1); str[end - begin + 1] = '\0'; }
Přiznávám se bez mučení, že úvahu "považujme za bílý znak cokoli s kódem menším nebo rovným 32" jsem bral za natolik nesmyslnou, že jsem si prostě místo toho testu v duchu dosadil isspace()
a chybu tudíž neodhalil, protože mne nenapadlo hledat chyták v podobě chybné implementace něčeho, co je samo o sobě chyba.
Mimochodem, určitě je podle normy char
znaménkový? Vždycky jsem měl za to, že je na implementaci, jestli bude char
totéž co signed char
nebo unsigned char
, a programátor by tudíž neměl předpokládat ani jedno.
Mimochodem, určitě je podle normy char znaménkový? Vždycky jsem měl za to, že je na implementaci, jestli bude char totéž co signed char nebo unsigned char, a programátor by tudíž neměl předpokládat ani jedno.C99 6.2.5 Types An object declared as type char is large enough to store any member of the basic execution character set. If a member of the *basic execution character set* is stored in a char object, its value is guaranteed to be nonnegative. If any *other character* is stored in a char object, the resulting value is *implementation-defined* but shall be within the range of values that can be represented in that type. 5.2.1 Character sets Both the basic source and basic execution character sets shall have the following members: the 26 uppercase letters of the Latin alphabet, the 26 lowercase letters of the Latin alphabet, the 10 decimal digits, 29 graphic characters (pozn. zavorky, carky apod.) .. tedy zakladni znaky lze predpokladat jako signed, ale vse ostatni je implementation-defined. Dulezite je, ze to chovani je arch dependent, treba x86 GNU/Linux je signed, ale ARM je unsigned apod. Viz: http://www.network-theory.co.uk/docs/gccintro/gccintro_71.html Takze je vhodne bud kompilovat s -fsigned-char pokud trvate na tom, ze char ma nejake urcite znaminko. Jinak v kodu je vhodne pouzivat "char" jen tam kde se nepracuje se znaky, jinak striktne "unsigned char".
jsem si prostě místo toho testu v duchu dosadil isspace() a chybu tudíž neodhalilPozor, s
isspace()
vznikne velice podobná chyba – není ho totiž dovoleno volat se záporným argumentem.
Vždycky jsem měl za to, že je na implementaci, jestli bude char totéž co signed char nebo unsigned char, a programátor by tudíž neměl předpokládat ani jedno.Přesně tak.
Ze ß to vyrobilo SS? Jako z jednoho znaku dva?Pokud ano, tak to jednalo zcela podle standardu: UniCode (alespoň ve verzi 5.0, do které zrovna koukám) ve svých case mappings opravdu definuje, že 00DF (German es-zed) má jako upper case 0053 0053 (SS). A stejně se, tuším, chová i německý pravopis.
Tiskni
Sdílej: