Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jde o to, že se zajímam o vývoj webů a, protože jsem začátečník, tak mě zajímá vše okolo. "Nač používat, proč nepoužívat....?". Možná "drsně" podaný dotaz, ale nechci Javascript nijak zatracovat. Koneckonců knih a dat o Javascriptu mám doma dost, a to i Velkého průvodce...
Javascript jsem používal, k obsluze již zmíněných grafických prvků pomocí událostí - ano většinou to byly grafické prvky (menu, skryvani div, img_rollovers).
Poslední dobou se hodně mluví o standartech - validita stránek, a to i přesto, že jsem tvůrcem malých projektů, chci je dodržovat, a možná zde otevírám, a musím přiznat osobně, že ještě ne dokonale naštudovanou problematiku, ale kolikrát se mi stalo, že Javascript se musí psát pro 2 rozdílné prohlížeče! Jistě každý ví o čem mluvím. A právě odtud otázka pochází - Je nutné stránky rozšiřovat, neustále nabalovat technologiema?
Není právě lepší cesta - psát jednoduchý a přehledný kód?. Já vím, zde se nabízí další větev - Co CSS a "hacks CSS"? Ano věřte, že to řeším i já, a jsem vášnivý čtenář a badatel, jak psát kód jednoduše a pro celou komunitu - "Internet". Neustále naštěvuji spoustu webů, kde je tato problematika řešena (např. Pixyho blogg, Stopdesign.com,Quirksmode,A List Apart).
Touto otázkou jsem sledoval, při mém používání Javascriptu - je jistě nahraditelný, ale.... co jsem očekával od diskuze - přinejmenším nesouhlas, ale ať už s posměškem, ironií nebo i s radostí mě uvést v omyl, že je jistě mnoho jistě další věcí, kt. jdou napsat (O tom Google... to mě překvapilo)!! A na základě Vašich odpovedí si ucelit názor - a má-li to tak být, když teď pročítám zpětně tento článek - nabízí se krásná myšlenka: "Získejte zpět člověka, kt. bude opět používat Javascript!"
Nahráda za Javascript? - další větev.... jistě ještě upřesním
Ten dodatok by som radšej videl pridaný do zápisu. Mohol si vyznačiť, že sa jedná o update napríklad takto:
JavaScript je hlavne dobrým prototypovým jazykom. To prináša mnoho možností a s nimi spojených nepríjemností, napr. debugovanie.
JavaScript nie je jazykom interaktívnych html stránok, sú v ňom napísané celé aplikácie (Mozilla Suite/Firefox/Thunderbird/..., ale aj iné).
Ak je JavaScript na nejakej stránke, nesmie zabezpečovať funkčnosť, bez ktorej stránku prehliadať nemôžete (v Lynxe, alebo v Dille).
Používanie XMLHttpRequest (a pod.) sa nazýva používanie AJAXu (čo nie je technológia). AJAX znefunkčnuje vytváraniu histórie a preto by malo buyť použité len na získavanie naozaj dynamických dát, dôležitých len v momente, keď ich užívateľ žiada.
Robí sa to takto:
<p>Odstavec, pútač.</p>
<break>
<p>Ďalší odstavec</p>
<p>A ďalší</p>
...
Tiskni
Sdílej: