Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jako každý měsíc jsem si pořídil nové číslo časopisu LinuxEXPRES, tentokráte věnovaném OpenOffice.org 2.0.
Tento zápis v blogu není myšlen jako recenze tohoto časopisu (zatím jsem se nedostal k přečtení celého čísla )
Co mě hned napoprvé zarazilo je na obálce uvedené Lingea Lexicon 2005. "Sakra, zaspal jsem snad něco?" Po "povinném" pročtení Editorialu jsem obrátil na další stranu, kde je vypsán obsah tohoto čísla (mimochodem je zde nadpis: "obsah červen 2005", mělo by být červenec 2005). No a v tomto obsahu je uvedeno, že na straně 40 v sekci Software je článek Lingea Lexicon 2000 od Lukáše Zapletala. Říkám si fajn, asi nějaký šotek řádí a listuji na stranu 40, kde ovšem nalézám článek otitulovaný jako Lingea Lexicon 2002, což by měla být poslední verze tohoto slovníku.
Výše popsané "chybky" jsou opravdu maličkosti, navíc je léto, čas dovolených, ale při ceně 99Kč za časopis o 60-ti stranách, navíc v měsíčním intervalu vydávání, by si mohl někdo najít čas a ohlídat takovéto chybičky
PS: dále postrádám smysl strany 5 ( článek Co je Linux? a tip pro Oo.org). Připadá mi to jako by někdo potřeboval zaplácat jednu stránku
Tiskni
Sdílej: