V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jj, taky myslím, že je to posunuté. Táta byl projektant a do 90.let kreslili výkresy ručně. Pak PC dostali, ale nedělalo to co potřebovali.
Mala som účty na rôznych chatoch, zoznamkách, fórach, skype, ICQ... Založila som si niekoľko blogov, na ktoré som sa už nikdy viac po registrácii neprihlásila...Jsi prostě hustá ;) Teď už ti chybí do sbírky jen 4chan, IRC a vlastní protokol, aby ses dostala na zdejší průměr :P
Mně se to celkem líbí. Je tam pár zajímavých podnětů k zamyšlení. Nevidím nic špatného na to, že Whist do internetu proniká, dřív to nestíhala. Učila, vychovávala.. A co jako? Vždyť se takhle učí. Jo, to že tady z vás polovina géniů víme. Pořád si myslím, že kantor, který umí dětem vysvětlit v čem je net zákeřný a v čem dobrý a má osobní zkušenost je fajn. Teda ve spolupráci s rodinou.
V tomhle zrovna bys právě měla děti poučit, aby si nemyslely, že jsou na netu anonymní a vysvětlit jim, že si soukromí máme chránit a proč. Asi by šlo rozšířit Netiketu. Nejsem naiva, chatovat stejně budou, ale nemusej mít u toho zapnutou kameru nebo mít někde své nahé fotky. Nějak zábavně jim to podat.
Nevidím nic špatného na to, že Whist do internetu proniká, dřív to nestíhala. Učila, vychovávala.. A co jako?Kdybych byl hnusný, tak ti řeknu jen ať si přečteš to co jsem psal znova. Nemám žádné výhrady k tomu textu, jen k jeho umístění. Zatím co jinde by mohl většímu počtu lidí něco dát a něčím je obohatit, tady toho moc nesdělí, protože skoro všichni jsou dle mého názoru co se internetu a technologií stejně, nebo více zkušenější než autorka.
protože skoro všichni jsou dle mého názoru co se internetu a technologií stejně, nebo více zkušenější než autorka.Ja ne. Proti Internetu nic nemam, ale proste diskuse a setkavani s lidmi po Internetu (za ucelem seznameni se, tak) me nikdy moc nelakalo. Jeden cas, velmi velmi davno, mi predstava virtualniho vztahu prisla romanticka, ale pak jsem nejak prisel na to, ze mi vic vyhovuje primy kontakt s lidmi. Nejsem zadny velky extrovert, ale ani hluboky introvert, neco mezi. Ale na tu AI, na tu bych frontu i vystal.. A to jsem v zivote nestal frontu snad na nic, mozna americka viza(?)..
Dobře.
Nemalá část lidí odsud by si nechala do těla bez nějakého přemýšlení voperovat kyberimplantáty a na synergii s umělou inteligencí by se tu stály fronty. Zatímco ty do internetu pronikáš, my tady žijeme a tvoříme ho.Lidi, které znám osobně a co se „motají okolo počítačů“ by se, stejně jako já, proti implantátu bránili zuby nehty. Věřím, že takových ajťáků by se našlo hodně. Ajťák si totiž lépe než ostatní uvědomuje, jak je všechno zabugované. Navíc implantáty zavání snadným sledováním, což se tady na abclinuxu taky moc nenosí.
Vidělo by se jak dlouho bys vydržel, kdyby ti někdo za pár desítek tisíc nabídl třeba dokonalou paměť, nebo přímý datalink do internetu (s tím že mezi mozkem a netem by byl jakýsi sandbox).Déle, než si myslíš. Technice nevěřím natolik, abych si ji nechal pustit do zdravého těla. Nehledě na to, že tam backdoor samozřejmě může být. A jen tak mimochodem, neláká mě ani mobilní internet, natož ho mít napevno v mozku.
Na tomhle serveru se vyskytují převážně linuxáci a technofilové, kteří v místech kde ty zpochybňuješ svoje lidství pronikají do takových hloubek, že by se ti to nelíbilo. pekný komentár,to o prenikaní do tých hĺbok som si uvedomovala,mnohí sa tu tým hackerstvom nahlas chvália,tiež si uvedomujem, že technologický rozdiel medzi mnou a touto generáciou je podobný, ako rozdiel medzi australopitekom (že by som si dala tento krásny avatar?) a cromagnoncom, obývam s nimi jednu jaskyňu, zrejme sa sem dostávajú cez nejakú časovú slučku...
napriek tomu, že tie veci okolo virtuality a reality sú tak notoricky známe,ani správanie niektorých tunajších z tej fronty na umelé súčiastky tomu nenasvedčuje nenasvedčuje( a myslím si, že ďalšie štádium vývoja bude návrat od kyborgov ku cromagnoncovi a od tých vašich programátorských hakov-bakov k jaskynným maľbám )
mnohí sa tu tým hackerstvom nahlas chvália,tiež si uvedomujem, že technologický rozdiel medzi mnou a touto generáciou je podobný, ako rozdiel medzi australopitekom (že by som si dala tento krásny avatar?) a cromagnoncomTo není rozdíl v technologii, ani v dynamičnosti, ani ve stáří. Je to v jiném žebříčku priorit a hodnot. Pokud bys ty své přenastavila, do pěti let jsi na tom lépe než většina osazenstva. Jenže to se nestane, protože to pro tebe není podstatné.
a myslím si, že ďalšie štádium vývoja bude návrat od kyborgov ku cromagnoncovi a od tých vašich programátorských hakov-bakov k jaskynným maľbámTo si lidé myslí o technologii už pár století, a pořád nic. :)
poslala som syna prefíkane do obchodu na vajciacopak u Vás jsou ty vajíčka také tak drahé jako u nás?
Tiskni
Sdílej: