Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Nebojte, jen na úrovni firewallu. Pokud jste před půlhodinou brouzdali na abíčku, jistě chápete proč. Zase si někdo hrál s mirrorovacími nástroji.
Po obědě jsem zaregistroval citelně pomalou odezvu. A to tak, že se diskuse k anketám nahrávala asi minutu! Ssh na server bylo taky pěkně pomalé. Loadvg ukázal 18.44 15.66 13.48. A když jsem si vylistoval otevřená spojení, pak 55 jich pocházelo z IP adresy 158.193.82.123. Jeden krátký povel iptables a load začal rychle klesat.
Opravdu nechápu, jak někdo může být tak sobecký a dělat mirrory přes špičku. Když už je vůbec musí dělat, proč to nenechá na noc? A třeba s desetisekundovými mezerami mezi jednotlivými požadavky. S omezením rychlosti přenosu. Asi mi opravdu nezbude nic jiného, než napsat si filtr, který bude počítat otevřené spojení a blokovat ty, které spadnou přes limit na jednu IP adresu. Ale bojím se, že to zasáhne i nevinné sedící za NAT.
Tiskni
Sdílej: