Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Další verze abclinuxu přináší podporu pro nestandardní CSS soubory. Pokud si vytvoříte vlastní CSS soubor, pak v nastavení účtu máte možnost zadat jeho URL. Vámi zvolený CSS soubor se bude používat místo našeho předvoleného. Takže si nás přemalujte třeba na zeleno .
Pokud by někdo chtěl udělat alternativní vzhled a dát jej k dispozici i ostatním, rádi mu pomůžeme. Vím o jednom projektu tmavých barev.
Další změna se týká vyhledávacího formuláře, který se některým lidem zdál příliš složitý, nebo v textových prohlížečích nepohodlný. Proto jsem zavedl rozšířený mód, ve kterém se zobrazí všechny ty přepínače.
Včera zase zkolabovalo abíčko kvůli tomu, že někdo vložil do diskuse výpis modemu. Bohužel jeho součástí byla neexistující XML entita způsobující, že načtení XML dokumentu selže. Bohužel to zasáhlo i vytváření indexu pro fulltext, který zůstal nedodělaný. A kdokoliv pak něco hledal, otevíral další a další soubory, až došel limit. Pak už občas nešly otevírat ani ostatní stránky. Nakonec jsem musel diskusi smazat (sorry) a přegenerovat index ručně.
Hloupé je, že tuto chybu se mi moc nedaří simulovat. Hlásil jsem to vývojářům DOM4J, ti ale tvrdí, že jim vše funguje správně. Zkusil jsem ted upgradovat na poslední verzi 1.6, a vložení nezpůsobilo žádný problém. Tak jsem zvědav, zda to opravdu je vyřešeno či nikoliv.
Poslední změna se týká velkých anket (typu nejpopulárnější distro). Je u nich možné specifikovat, že hlasující musí být přihlášen. Důvodem je chystaná anketa, ve které zvolíte nejlepší článek za první čtvrtletí. Jeho autora Stickfish odmění. Chci, aby mohli hlasovat jen registrovaní uživatelé.
Tiskni
Sdílej:
http://lolek.czweb.org/abclinuxu.css