Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Ted musim pregenerovat index pro fulltext, coz je prace asi na ctvrt hodiny. Pak to zacne fungovat.
a taky si myslím, že by vyhladávání mohlo dávat i něco víc než nadpis a skóre - konkrétně teda autora příspěvku a datum. a taky by to podle nich mělo jít třídit!
63. clanek Soukromá síť - I 32% ... 65. clanek Soukromá síť - IV 32% ... 77. clanek Linux: praktická bezpečnost 31% ... 79. clanek Súborové systémy - II 31%Rozšířené hledání -> zaškrtnu Články -> hledám "samba":
1. clanek Triky se Sambou - odpadkový koš 100% 2. clanek Samba - Linux jako server v sítích s Windows 98% 3. clanek Soukromá síť - III 96% 4. clanek Soukromá síť - I 93%
Co to má vlastně dělat?
A ne, mimozemštani za to opravdu nemohou...
jinak si to nedovedu predstavit. Asi to budu muset poradne prozkoumat. Hod mi to proism do vzkazu spravcum, at si to presunu do TODO. A to jsem se radoval, ze jsem se dostal pod stovku ukolu.
Tiskni
Sdílej: