Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Přes jednoznačný titulek začnu jednou novou funkcionalitou a tím je možnost nastavovat relacím url. Lidsky - místo /clanky/dir/4 budete mít /clanky/jaderne-noviny. Nicméně ta URL administrátor nemůže zadávat bez rozmyslu, může jen dodat poslední část, která se připojí na konec URL rodičovské relace. Lidsky - URL budou hierarchická, když odmažete poslední část, měla by se vám zobrazit sekce o úroveň výše.
A teď opravy. Po změně stránkování rubrik přestalo fungovat indexování článků a tudíž hledání nic ve článcích nenašlo. Dále se nově přegeneruje RSS v případě úpravy zápisu, jinak bylo RSS nekonzistentní. RSS všech blogů při načítání nejnovějších zápisů třídilo v databázi podle poslední změny, nikoliv podle datumu vytvoření. Takže když si někdo upravil třeba měsíc starý zápis, objevil se v RSS jako nejnovější. A poslední oprava se týkala slovníku, kde pokus editovat pojem skončil chybou, že pojem je již vysvětlen. Už abych měl čas zwikizovat slovík, ten přímo křičí po zásadním přepracování.
Tiskni
Sdílej:
63. clanek Soukromá síť - I 32% ... 65. clanek Soukromá síť - IV 32% ... 77. clanek Linux: praktická bezpečnost 31% ... 79. clanek Súborové systémy - II 31%Rozšířené hledání -> zaškrtnu Články -> hledám "samba":
1. clanek Triky se Sambou - odpadkový koš 100% 2. clanek Samba - Linux jako server v sítích s Windows 98% 3. clanek Soukromá síť - III 96% 4. clanek Soukromá síť - I 93%