Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Přes jednoznačný titulek začnu jednou novou funkcionalitou a tím je možnost nastavovat relacím url. Lidsky - místo /clanky/dir/4 budete mít /clanky/jaderne-noviny. Nicméně ta URL administrátor nemůže zadávat bez rozmyslu, může jen dodat poslední část, která se připojí na konec URL rodičovské relace. Lidsky - URL budou hierarchická, když odmažete poslední část, měla by se vám zobrazit sekce o úroveň výše.
A teď opravy. Po změně stránkování rubrik přestalo fungovat indexování článků a tudíž hledání nic ve článcích nenašlo. Dále se nově přegeneruje RSS v případě úpravy zápisu, jinak bylo RSS nekonzistentní. RSS všech blogů při načítání nejnovějších zápisů třídilo v databázi podle poslední změny, nikoliv podle datumu vytvoření. Takže když si někdo upravil třeba měsíc starý zápis, objevil se v RSS jako nejnovější. A poslední oprava se týkala slovníku, kde pokus editovat pojem skončil chybou, že pojem je již vysvětlen. Už abych měl čas zwikizovat slovík, ten přímo křičí po zásadním přepracování.
Tiskni
Sdílej:
63. clanek Soukromá síť - I 32% ... 65. clanek Soukromá síť - IV 32% ... 77. clanek Linux: praktická bezpečnost 31% ... 79. clanek Súborové systémy - II 31%Rozšířené hledání -> zaškrtnu Články -> hledám "samba":
1. clanek Triky se Sambou - odpadkový koš 100% 2. clanek Samba - Linux jako server v sítích s Windows 98% 3. clanek Soukromá síť - III 96% 4. clanek Soukromá síť - I 93%