Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zkusenosti? no, nevim - ja kdyz nekam jedu, tak na rezervace kaslu - na miste se vzdycky neco najde ;o)
To bude asi tim, ze s cestovkou bych hned tak nekam nejel - maximalne na nejaky last-minute kdyby me doprava vysla levneji, nez pres normalni bus...
Na tyhle prazdniny bych to ale videl naprosto mimo jakoukoliv CK. Proste se sbalit, vyrazit na nejblizsi vypadovku smerem na zapad a nezastavit se driv, nez u kanalu La Manche a nejlepe az za nim nekde v ostrovnich statech ;o)
Chystáte-li se na dovolenou, přečtěte si cestovní podmínky pozorně.Když člověk něco podepisuje, měl by si to vždycky přečíst, i kdyby sebesympatičtější dealer tvrdil, že jsou to jen standardní formality. Spousta lidí má jakousi podivnou představu, že když budou trvat na přečtení celé dlouhé smlouvy, bude to z jejich strany trapné, neslušné apod. A dost obchodníků toho umí šikovně využívat. Buď hrají uraženého, že jim zákazník nedůvěřuje, když si chce smlouvu číst - oni jim už přece všechno vysvětlili..., a nebo naopak otráveně koukají na hodinky a s povzdechem řeknou "tak si to klidně přečtěte, ale říkal jsem vám, že je to úplně běžná smlouva, kterou používají všechny firmy... pokud na tom ale trváte, tak prosím". Už jsem byl hodněkrát svědkem toho, že podobná taktika na lidi zapůsobí a oni se pak smlouvu číst stydí. Nechápu, ale je to tak.
Už jsem byl hodněkrát svědkem toho, že podobná taktika na lidi zapůsobí a oni se pak smlouvu číst stydí. Nechápu, ale je to tak.Taky to nechápu. Zákazník se nemá za co stydět - stydět by se měl naopak ten, kdo chce vydělat peníze (tzn. dealer) a tváří uraženě nebo otráveně (tomu je pak vhodné říct: "Omlouvám se, už vás nebudu obtěžovat, objednám si zájezd/pojištění/zboží/... u někoho jiného.").
A jelikoz toto maji vsechny CK, pak se nikam nedostanuChce to více vybírat. Dost CK se hodně snaží konkurovat právě rozumnými podmínkami.
A cestovat sam je nesmirne drahe, to by clovek musel byt milionar, aby si mohl dovolit zaplatit sam stejny hotel jako s CK.co takhle "open source cestovka"? (jasne ze open source neni v tomhle kontextu presny termin, ale jiny me nenapada) - je srozumitelne co mam na mysli? samozrejme, ze cestovky v cene maji i svuj zisk - ten si komunita cestovatelu jiste odpusti oplatkou za to, ze sama bude moci tezit z pouzivani "komunitni cestovky". no a rekl bych, ze cestovky jsou tak levne proto, ze muzou letenky, hetely a vsechno ostatni kupovat hromadne. takze staci jen vytvorit nejaky informacni system, ktery bude davat dohromady lidi, kteri chteji letet ve stejny den do stejneho hotelu u stejne plaze. prijde je to levneji nez s normalni cestovkou. jednoduche, ze? ted jen jak ten system dat spolecne dokopy... neudelal uz to nekdo nahodou? cheche - asi to tak jednoduche nebude, ale zrovna jsem znovu docetl "Treti vlnu" od Tofflerovych a jsem zcela pod vlivem teze, ze ekonomika je dnes cela jen o sireni informaci
Základ je přečíst si dobře každou smlouvu. Málokdo to dělá, ale kdyby je četli všichni ...... tak můžeme zrušit noviny, beletrii i odbornou literaturu, protože by lidé nečetli nic než různé smlouvy a předpisy (tipne si někdo, kolik stran mají dohromady všechny naše zákony a vyhlášky, které se běžného nepodnikajícího občana týkají?)
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Hmmm a co rodina, ktera si nemuze dovolit bydlet v hotelu?Sam jste rikal, ze muzete jit do autokempu. Tak proc najednou obracite kartu, kdyz vas nekdo kritizuje za nelegalni chovani, ke kteremu se hrde hlasite:
nebo (taky jsme to delali) vedle kempu nacerno. Pro vodu a jidlo se chodi do kempu. Nikdy nebyly zadne konflikty, krom toho, ze nas jednou vyhnali benga. Delas ze balis veci, oni mezitim odjedou a ty to hned zase rozbalis.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: