Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Myslis?
.upozorneni { text-decoration: blink; font-size:200%; color:#ff0000; margin:0 auto; top:40%; left:40%; background-color:#ffff00; padding:20px; border:solid 5px #000000; position:fixed; font-weight:bold; }
Tohle myslim prehlednout nejde ani slepcem ;)...
Pro neznale CSS: Zobrazi uprostred stranky napis, cervenym pismem, dvojnasobnou velikosti a tucne, v ohranicenem zlutem ramecku a pri zarolovani stranky zustava zafixovany namiste, takze ho ma ctenar stale na ocich ;). Tohle dat samozrejme na kazdou stranku ;).
Mluvím čistě za sebe. Z části s tebou musím souhlasit, ale pochopit celkovou filosofii je taktéž důležité. Jak chceš udělat flash, video, osnovu na něco, co je v mnoha distribucích a v každé se to dělá trochu jinak? Linux nutí uživatele přemýšlet a to něktěří nechtějí.
Zatím bych "tento 1. díl" učebnice nazval komplexní pochopení systému a práce s ním. Mohla by následovat (můj návrh) nějaká část dvě a to příklady praktického využití.
Tudíž příklad zaměřen na nějakou distribuci, na nějaký konkrétní program a na nějaký konkrétní úkol. Něco jako v matematické učebnici kapitola 1: Jak vyřešit jakoukoliv slovní úlohu pomocí rovnic a kapitola 2: Praktické ukázky - něco, čeho se matematik může držet
Toto je můj návrh, možná už někde padl, snad si ho někdo přečte...
Jsem už pokročilejší uživatel, přesto je učebnice i pro mně. Nevěděl jsem o příkazu "sux", který mi chyběl. Zítra budu zkoušet spouštět na mém X cizí přihlašovací obrazovku. Co na to říct? Dobrá práce, všem přispivatelům. A to jsem učebnici zatím jenom prolistoval.
Ta svoboda, realizovat vlastni napady a nebyt omezovan nekym jinym je ta kolosolni idea unixu. Dnes v diskuzich o GUI se na to zapomina a to je bohuzel skoda. Vyse uvedena ucebnice je bohuzel dalsim dilkem v rade, ktere zamlzuje skutecnou podstatu unixu. Je to smutne.Pasaze, ktere vam v ucebnici chybi, muzete sam doplnit. Nebo budte konkretni v kritice.
Tiskni
Sdílej: