Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Myslis?
.upozorneni { text-decoration: blink; font-size:200%; color:#ff0000; margin:0 auto; top:40%; left:40%; background-color:#ffff00; padding:20px; border:solid 5px #000000; position:fixed; font-weight:bold; }
Tohle myslim prehlednout nejde ani slepcem ;)...
Pro neznale CSS: Zobrazi uprostred stranky napis, cervenym pismem, dvojnasobnou velikosti a tucne, v ohranicenem zlutem ramecku a pri zarolovani stranky zustava zafixovany namiste, takze ho ma ctenar stale na ocich ;). Tohle dat samozrejme na kazdou stranku ;).
Mluvím čistě za sebe. Z části s tebou musím souhlasit, ale pochopit celkovou filosofii je taktéž důležité. Jak chceš udělat flash, video, osnovu na něco, co je v mnoha distribucích a v každé se to dělá trochu jinak? Linux nutí uživatele přemýšlet a to něktěří nechtějí.
Zatím bych "tento 1. díl" učebnice nazval komplexní pochopení systému a práce s ním. Mohla by následovat (můj návrh) nějaká část dvě a to příklady praktického využití.
Tudíž příklad zaměřen na nějakou distribuci, na nějaký konkrétní program a na nějaký konkrétní úkol. Něco jako v matematické učebnici kapitola 1: Jak vyřešit jakoukoliv slovní úlohu pomocí rovnic a kapitola 2: Praktické ukázky - něco, čeho se matematik může držet
Toto je můj návrh, možná už někde padl, snad si ho někdo přečte...
Jsem už pokročilejší uživatel, přesto je učebnice i pro mně. Nevěděl jsem o příkazu "sux", který mi chyběl. Zítra budu zkoušet spouštět na mém X cizí přihlašovací obrazovku. Co na to říct? Dobrá práce, všem přispivatelům. A to jsem učebnici zatím jenom prolistoval.
Ta svoboda, realizovat vlastni napady a nebyt omezovan nekym jinym je ta kolosolni idea unixu. Dnes v diskuzich o GUI se na to zapomina a to je bohuzel skoda. Vyse uvedena ucebnice je bohuzel dalsim dilkem v rade, ktere zamlzuje skutecnou podstatu unixu. Je to smutne.Pasaze, ktere vam v ucebnici chybi, muzete sam doplnit. Nebo budte konkretni v kritice.
Tiskni
Sdílej: