Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Napadá mne kacířská otázka: zda je vůbec dělení do kategorií dobrá myšlenka. Při hledání, zda je už otázka zodpovězena ve FAQ (nebo rozmýšlení, kam ji zařadit), často narazím na to, že některá otázka by patřila třeba do tří různých kategorií a u jiné nemám naprosto tušení, kam by se dala zařadit.
Ale abych jen nekritizoval, zkusím navrhnout alternativu. Takže námět zní: co místo kategorií přiřadit každé odpovědi několik (3-5) klíčových slov a pro hledání umožnit filtraci podle těchto klíčových slov. Samozřejmě je otázka, zda by pisatelé FAQ měli chuť se vymýšlet s nějakými klíčovými slovy, když už takhle je skoro nikdo nepíše (včetně mne :-( ).
Mimochodem, co dělat, když si myslím, že určitá položka FAQ je jednak prakticky duplicitní (viz tato dřívější), jednak by zasloužila buď přepsat od základu nebo aspoň opatřit velkým červeným nápisem "Tak takhle ne!"?
A zkontrolovat, jestli se na něj nic neodkazuje.spíš to přesměrovat na ten správný text
Tiskni
Sdílej: