abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:55 | IT novinky

    Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 1
    včera 04:00 | IT novinky

    Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.5. 21:55 | IT novinky

    1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.5. 21:33 | IT novinky

    8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.5. 13:22 | Upozornění

    Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (58%)
     (27%)
     (6%)
     (3%)
     (0%)
     (0%)
     (5%)
    Celkem 93 hlasů
     Komentářů: 6, poslední 22.5. 14:43
    Rozcestník

    Hlupák bez mozku

    14.10.2007 18:33 | Bláboly | Komentářů: 103, poslední 1. 11. 2007 | Hodnocení: 64 % (22 hlasů)

    Právě jsem šel vyhodit papíry za poslední dva týdny a v kontejneru na tříděný odpad - papír, jsem našel zdrcadlo. Chápete to? Co je to za lidi? :-(


    Otestujte WYSIWYG editor

    7.10.2007 16:07 | Abíčko | Komentářů: 81, poslední 11. 10. 2007 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    Již dlouho plánuji nasadit na abíčko WYSIWYG editor. Například do komentářů, blogů, wiki záznamů atd. Ale žádný neprošel testy. Vždy jsme narazili na to, že v některém prohlížeči se nechoval dobře. Až dnes jsem na lupě narazil na jeden, co funguje ve Firefoxu i IE a v nepodporovaných se chová rozumně (zobrazí klasickou textareu). Prosím klikněte na demo a napište, jak se vám líbí a zda vám funguje. Vždy uveďte prohlížeč, verzi a platformu. Není v našich silách otestovat všechny kombinace, hlavně u IE. Pravděpodobně bychom měli detekci prohlížeče a pro nepodporované bychom zobrazili současná javascriptová tlačítka, ostatním tento příjemný editorek.

    Update: konqueror není podporován, nemusíte tedy hlásit, že nefunguje. Sada formátovacích tlačítek by byla obdobná současnému stavu plus tabulky a seznamy. Barvičky apod. rozhodně nebudou podporovány.


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.