Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Již dlouho plánuji nasadit na abíčko WYSIWYG editor. Například do komentářů, blogů, wiki záznamů atd. Ale žádný neprošel testy. Vždy jsme narazili na to, že v některém prohlížeči se nechoval dobře. Až dnes jsem na lupě narazil na jeden, co funguje ve Firefoxu i IE a v nepodporovaných se chová rozumně (zobrazí klasickou textareu). Prosím klikněte na demo a napište, jak se vám líbí a zda vám funguje. Vždy uveďte prohlížeč, verzi a platformu. Není v našich silách otestovat všechny kombinace, hlavně u IE. Pravděpodobně bychom měli detekci prohlížeče a pro nepodporované bychom zobrazili současná javascriptová tlačítka, ostatním tento příjemný editorek.
Update: konqueror není podporován, nemusíte tedy hlásit, že nefunguje. Sada formátovacích tlačítek by byla obdobná současnému stavu plus tabulky a seznamy. Barvičky apod. rozhodně nebudou podporovány.
Tiskni
Sdílej:
Opera 9.23 . Build 660 for Linux. Qt library 3.3.8 Konqueror 3.5.7 ArchLinux, jádro 2.6.22.9 i686. KDE 3.5.7
jádro 2.6.22.9Verze jádra je určitě důležitá...
A ten seznam fontů by to mohlo tahat ze systému, což je asi dosti nereálnéTo je samozřejmě naprostá hovadina. K čemu by bylo, že to někomu nacpe do seznamu takové fonty jako třeba Gill Sans Shadow nebo Poster Bodoni, když je min. 90 % lidí nemá a tudíž by se jim ani nemohly zobrazit?
kdyby se vzala současná sada značek z Abíčka a udělalo se pro ně podpobné rozhraní, nestěžoval bych si.jako abych napsal wysiwyg editor se znackami abicka? Dekuji, nechci. Chci najit existujici, funkcni a ten upravit k podobe, aby vyhovoval zdejsim ctenarum.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Osobně bych zachoval stávající stav. WYSIWYG by dle mého způsobil víc problémů než užitku.
Aby nevznikali různé barvami hýřící zrůdnosti, stejně by bylo nutné většinu funkcí zakázat, a tak by se jen stávající odzkoušená a fungující tlačítka přestěhovala do jiného editoru.
Jsem za ruční psaní kódu.
Taky jsem pro (IMHO je rychlejší napsat ten tag ručně - tedy když je znám -, než dávat ruce z klávesnice a myší lovit nějaká tlačítka).
--disable-non-w3c-features
co není posvěcené w3c, to se do prohlížeče nehodí.a jsi opravdu skálopevně přesvědčen o tom, že je to špatný přístup? implementace této featury od MS a od Mozilly se liší, našel jsem několik stránek zabývajících se tematikou, jak to udělat, aby se to v různých browserech chovalo stejně ... takže kterou si má Konqueror podle tebe vybrat? mě, jakožto autorovi stránek, tato situace značně komplikuje život; v okamžiku, kdy W3C něco standardizuje, já to použiju, a přijde někdo, komu to v jeho browseru nebude fungovat dle očekávání, mohu mu vysvětlit, že jeho browser se nechová správně, dát mu odkaz na standard a požádat ho, ať se u autorů browseru pokusí zjednat nápravu ... pokud daná věc standardizována nebude, tak mohu co? dělat obezličky se zjišťováním jádra (a jeho verze) browseru a servírovat podle toho deset různých stránek se specifickými hacky?
takže kterou si má Konqueror podle tebe vybrat?Co tu, kterou implementovali vývojáři Apple?
Pokud si poctivě nevypínáš všechny non w3c featurky ve svém prohlížeči, tak nemá ani cenu se rozčilovat nad tím, zda tam nějaká přibude.nad tím se tu myslím nikdo nerozčiluje - problém je naopak v tom, že se tu snaží protlačit software, který je na těch nestandardních featurách závislý, což diskriminuje celkem podstatnou část čtenářů
V ideálním světě se pochopitelně nejdřív navrhne standard a až potom implementuje, ale v praxi se ukazuje, že je to totální kravina a vede k věcem jako XHTML 2.0. w3c by imho mělo dělat jen jedinou věc - standardizovat ty dobré a existující věci a ne vymýšlet vlastní ultra hyper řešení, na které pak ostatní stejně kašlou, protože technologie vzniklé v nějaké komisi nebývají obecně dobré a použitelné.muhehe, tak myslímže teď ti mohu krásně vrátit tvůj atak ať prvně studuju a pak teprv flamuju ... designMode v návrhu HTML 5 :-p