Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Již dlouho plánuji nasadit na abíčko WYSIWYG editor. Například do komentářů, blogů, wiki záznamů atd. Ale žádný neprošel testy. Vždy jsme narazili na to, že v některém prohlížeči se nechoval dobře. Až dnes jsem na lupě narazil na jeden, co funguje ve Firefoxu i IE a v nepodporovaných se chová rozumně (zobrazí klasickou textareu). Prosím klikněte na demo a napište, jak se vám líbí a zda vám funguje. Vždy uveďte prohlížeč, verzi a platformu. Není v našich silách otestovat všechny kombinace, hlavně u IE. Pravděpodobně bychom měli detekci prohlížeče a pro nepodporované bychom zobrazili současná javascriptová tlačítka, ostatním tento příjemný editorek.
Update: konqueror není podporován, nemusíte tedy hlásit, že nefunguje. Sada formátovacích tlačítek by byla obdobná současnému stavu plus tabulky a seznamy. Barvičky apod. rozhodně nebudou podporovány.
Tiskni
Sdílej:
Opera 9.23 . Build 660 for Linux. Qt library 3.3.8 Konqueror 3.5.7 ArchLinux, jádro 2.6.22.9 i686. KDE 3.5.7
jádro 2.6.22.9Verze jádra je určitě důležitá...
A ten seznam fontů by to mohlo tahat ze systému, což je asi dosti nereálnéTo je samozřejmě naprostá hovadina. K čemu by bylo, že to někomu nacpe do seznamu takové fonty jako třeba Gill Sans Shadow nebo Poster Bodoni, když je min. 90 % lidí nemá a tudíž by se jim ani nemohly zobrazit?
kdyby se vzala současná sada značek z Abíčka a udělalo se pro ně podpobné rozhraní, nestěžoval bych si.jako abych napsal wysiwyg editor se znackami abicka? Dekuji, nechci. Chci najit existujici, funkcni a ten upravit k podobe, aby vyhovoval zdejsim ctenarum.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Osobně bych zachoval stávající stav. WYSIWYG by dle mého způsobil víc problémů než užitku.
Aby nevznikali různé barvami hýřící zrůdnosti, stejně by bylo nutné většinu funkcí zakázat, a tak by se jen stávající odzkoušená a fungující tlačítka přestěhovala do jiného editoru.
Jsem za ruční psaní kódu.
Taky jsem pro (IMHO je rychlejší napsat ten tag ručně - tedy když je znám -, než dávat ruce z klávesnice a myší lovit nějaká tlačítka).
--disable-non-w3c-features
co není posvěcené w3c, to se do prohlížeče nehodí.a jsi opravdu skálopevně přesvědčen o tom, že je to špatný přístup? implementace této featury od MS a od Mozilly se liší, našel jsem několik stránek zabývajících se tematikou, jak to udělat, aby se to v různých browserech chovalo stejně ... takže kterou si má Konqueror podle tebe vybrat? mě, jakožto autorovi stránek, tato situace značně komplikuje život; v okamžiku, kdy W3C něco standardizuje, já to použiju, a přijde někdo, komu to v jeho browseru nebude fungovat dle očekávání, mohu mu vysvětlit, že jeho browser se nechová správně, dát mu odkaz na standard a požádat ho, ať se u autorů browseru pokusí zjednat nápravu ... pokud daná věc standardizována nebude, tak mohu co? dělat obezličky se zjišťováním jádra (a jeho verze) browseru a servírovat podle toho deset různých stránek se specifickými hacky?
takže kterou si má Konqueror podle tebe vybrat?Co tu, kterou implementovali vývojáři Apple?
Pokud si poctivě nevypínáš všechny non w3c featurky ve svém prohlížeči, tak nemá ani cenu se rozčilovat nad tím, zda tam nějaká přibude.nad tím se tu myslím nikdo nerozčiluje - problém je naopak v tom, že se tu snaží protlačit software, který je na těch nestandardních featurách závislý, což diskriminuje celkem podstatnou část čtenářů
V ideálním světě se pochopitelně nejdřív navrhne standard a až potom implementuje, ale v praxi se ukazuje, že je to totální kravina a vede k věcem jako XHTML 2.0. w3c by imho mělo dělat jen jedinou věc - standardizovat ty dobré a existující věci a ne vymýšlet vlastní ultra hyper řešení, na které pak ostatní stejně kašlou, protože technologie vzniklé v nějaké komisi nebývají obecně dobré a použitelné.muhehe, tak myslímže teď ti mohu krásně vrátit tvůj atak ať prvně studuju a pak teprv flamuju ... designMode v návrhu HTML 5 :-p