Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Dovolím si malý spam. Jak asi víte, pracuju jako manažer v softwarové divizi HP. Jelikož se nám docela daří i v dnešní době, najímáme nové lidi.
Aktuálně sháníme několik šikovných vývojářů v jazyce Java. Neměli by to být nováčci, nějaké praktické zkušenosti jsou žádoucí. Nevylučujeme ale absolventy, důležité jsou znalosti a potenciál. Chceme lidi otevřené, kreativní, přinášející nové nápady. V naši kanceláři na Vinohradské ulici (přímo u metra) vyvíjíme produkty pro SOA governance a Cloud management. Mezi našimi zákazníky jsou největší světové banky, pojišťovny i státní správa. Námi vyvinuté produkty pod OEM licencí prodávají firmy jako Oracle nebo Tibco. Gartner nás ve svém kouzelném kvadrantu označuje za leadery.
Náš produkt je J2EE aplikace certifikována pro Oracle WebLogic, IBM WebSphere a Redhat JBoss, pracuje s databázemi IBM DB2, Oracle a MS SQL a to na platformách Linux, Windows, AIX, HP-UX a Sun Solaris. Používáme moderní technologie (maven, spring, hibernate, flex), máme svou vlastní propracovanou agilní metodiku vývoje (podobná scrumu). Ve firmě máme fajn lidi, chodíme spolu sportovat (fotbal, squash, kanoe) nebo do hospody (naposledy včera). Máme zde spoustu velmi chytrých kolegů, hodně se u nás naučíte. HP je stabilní firma, pravidelně vyhlašovaná jako zaměstnavatel roku. Máme i zajímavé benefity (včetně možnosti nákupu firemních produktů s výraznou slevou). Máte-li zájem, ozvěte se mi na leos.literak,hp.com. HP Software - amazing starts here
Tiskni
Sdílej:
(včetně možnosti nákupu firemních produktů s výraznou slevou)Spolužák vyprávěl o jednom výkladu ve škole, kantor říkal něco jako: A jaké to má výhody? No, je to ten pakárd. A jaké to má nevýhody? No, je to ten pakárd.
Jooo, to zní Češi, hrňte se do světa, zlaté ručičky a chytré hlavičky
Kdyby mne to oslovilo ... jako že (programové, systematické, jako hlavní činnost) programování mi je proti srsti ... z Leošovo popisu si říkam "kruci, dyť nic lepšáho snad ani neni", takže pak bych to zkusil, projevil se, kdybych byl tak dobrej, tak bych se s Leošem určitě na něčem dohod. I třeba jen pro tu prestiž bych to zkusil se chytit
Když umíš číst manuály, když budeš muset jednat, budeš muset se domluvit a hodí tě do vody, abys jednal, čili když i druhá strana bude mít zájem na domluvení se, tak se naučíš hodně rychle angličtinu používat.
Mam zkkušenost, že když něco hoří a musíš fungovat, že to něco pak nezapomeneš
Jak myslíš. Jazyky mají i tu výhodu, že si můžeš zkontrolovat sám, jak kdo kecá, když něco přeloží. Teoreticky budeš ještě 60 let angličtinu potřebovat a čerpat z té investice, kterou bys do toho učení vložil. Škoda, že mne tenhle pohled nenapadl před x lety , učil bych se líp.
Nevim, jestli je to konečná fáze, vyslovovat si v duchu anglické věty při učení/používání, aneb anglicky myslet, ale přijde mi, že to má s výslovností a mluvením dost společného.
Předpokládam, že Leoš ví, má spočítané, co může nabídnout. A ze zkušenosti vidim, že na lidi platí různé motivace i přístupy. Co do tlaku a chování, vztahu k autoritám. Každý jedná pod tlakem jinak. Stejně tak i podle osobního dojmu při sjednávání pracovního vztahu lze ohodnocení změnit, čemuž by nějaké předběžné zveřejnění podmínek mohlo bránit.
Čili když potřebují někoho do týmu, tak to asi myslí vážně, se vším všudy ... že?
Leoš psal, že zdravě drzej maník by se hodil, co "za to umí vzít" ... jestl jsem to pochopil dobře.