Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »S komponentami nevim, ale muzes relativne snadno pouzivat sluzby jedne aplikace v jine (treba uzivatelske ucty z jedne v jine, a tak) pomoci RESTu.
dají se bezešvě integrovat do jedné webové stránky
zkombinovat libovolne dva frameworky v ruzny jazycich AFAIK bezesve nejde I kdyz zalezi na tom, co si kdo pod tim "bezesve" predstavi. IMHO je nejjednodussi pouzit REST, pripadne SOA. Prvne je ale na miste otazka, proc bych se mel snazit pospojovat komponenty ruznych frameworku v ruznych jazycich dohromady. Pokud je cilem teoreticke zamysleni se nad tim, jak to nejak efektivne udelat, tak to by asi bylo na delsi zamysleni (napr. na nejakou diplomku). Pokud je ale cilem efektivni vyvoj aplikace, jak bylo zmineno v predchozim zapisku, pak snaha kombinovat ruzne frameworky je IMHO jeden z nejjistejsich zpusobu, jak vyvoj aplikace udelat velmi neefektivni(*) - aspon podle me male dosavadni zkusenosti.
(*) to plati v pripade, ze se zacina na "zelene louce", pokud uz mam neco udelano v A a neco zas v B a potrebuju to dat dohromady, tak pak pochopitelne stoji za to zvazovat, jak to nejak efektivne dat dohromady... Ale to uz je nejaky konkretni pripad a ne obecny problem, jak kombinovat komponentu A frameworku X s komponentou B frameworku Y, pricem X a Y jsou kazde v jinem jazyku...
ano, to bych taky chapal a ma to smysl, jak ostatne pisu v poznamce sveho predchoziho prispevku. Pak by ale bylo namiste napsat konkretni problem, napr. onen jak skominovat php a javu(*), coz by patrne vedlo k plodnejsi diskuzi nez obecny dotaz, jak skombinovat komponenty nejakych dvou frameworku...
(*) osobne s kombinaci java+php zadnou zkusenost nemam, ale google vyplivne vcelku dost odkazu (napr. php/java bridge nebo zend server) a IMHO je vcelku slusna sance, ze nekdo z mistnich ctenaru s tim zkusenosti ma a podeli se o ne...
<!doctype html> <html> <head> … </head> <body> _nejaky HTML kod_ <?php … ?> … <?java … ?> … <?c … ?> </body> </html>
Představte si, že byste třeba blogy a diskuse z Abíčka psaného v javě chtěli vložit do webu nad drupalem či přímo PHP.Přiznávám, že jinak jsem celou reakci nepochopil (vždyť volat třídy Javy a ještě z PHP a nechat si do něj generovat určité části musí být šíleně pomalé a přibližně rovné emulaci OSS nad PulseAudiem, které má jako backend kombinaci dmixu s ALSou, ne?).
Ono je už samotné <?php ... ? > v PHP není zrovna moc rychlé (ve srovnání s prostým echo).?
NechápešNo to skutečně teda ne.
Tiskni
Sdílej: