NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
S komponentami nevim, ale muzes relativne snadno pouzivat sluzby jedne aplikace v jine (treba uzivatelske ucty z jedne v jine, a tak) pomoci RESTu.
dají se bezešvě integrovat do jedné webové stránky
zkombinovat libovolne dva frameworky v ruzny jazycich AFAIK bezesve nejde I kdyz zalezi na tom, co si kdo pod tim "bezesve" predstavi. IMHO je nejjednodussi pouzit REST, pripadne SOA. Prvne je ale na miste otazka, proc bych se mel snazit pospojovat komponenty ruznych frameworku v ruznych jazycich dohromady. Pokud je cilem teoreticke zamysleni se nad tim, jak to nejak efektivne udelat, tak to by asi bylo na delsi zamysleni (napr. na nejakou diplomku). Pokud je ale cilem efektivni vyvoj aplikace, jak bylo zmineno v predchozim zapisku, pak snaha kombinovat ruzne frameworky je IMHO jeden z nejjistejsich zpusobu, jak vyvoj aplikace udelat velmi neefektivni(*) - aspon podle me male dosavadni zkusenosti.
(*) to plati v pripade, ze se zacina na "zelene louce", pokud uz mam neco udelano v A a neco zas v B a potrebuju to dat dohromady, tak pak pochopitelne stoji za to zvazovat, jak to nejak efektivne dat dohromady... Ale to uz je nejaky konkretni pripad a ne obecny problem, jak kombinovat komponentu A frameworku X s komponentou B frameworku Y, pricem X a Y jsou kazde v jinem jazyku...
ano, to bych taky chapal a ma to smysl, jak ostatne pisu v poznamce sveho predchoziho prispevku. Pak by ale bylo namiste napsat konkretni problem, napr. onen jak skominovat php a javu(*), coz by patrne vedlo k plodnejsi diskuzi nez obecny dotaz, jak skombinovat komponenty nejakych dvou frameworku...
(*) osobne s kombinaci java+php zadnou zkusenost nemam, ale google vyplivne vcelku dost odkazu (napr. php/java bridge nebo zend server) a IMHO je vcelku slusna sance, ze nekdo z mistnich ctenaru s tim zkusenosti ma a podeli se o ne...
<!doctype html> <html> <head> … </head> <body> _nejaky HTML kod_ <?php … ?> … <?java … ?> … <?c … ?> </body> </html>
Představte si, že byste třeba blogy a diskuse z Abíčka psaného v javě chtěli vložit do webu nad drupalem či přímo PHP.Přiznávám, že jinak jsem celou reakci nepochopil (vždyť volat třídy Javy a ještě z PHP a nechat si do něj generovat určité části musí být šíleně pomalé a přibližně rovné emulaci OSS nad PulseAudiem, které má jako backend kombinaci dmixu s ALSou, ne?).
Ono je už samotné <?php ... ? > v PHP není zrovna moc rychlé (ve srovnání s prostým echo).?
NechápešNo to skutečně teda ne.
Tiskni
Sdílej: