Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tests in error:
testConnect(cz.abclinuxu.datoveschranky.TestHelper)
cz.abclinuxu.datoveschranky.MessageDownloadTest
cz.abclinuxu.datoveschranky.SearchTest
cz.abclinuxu.datoveschranky.MessageUploadTest
Tests run: 4, Failures: 0, Errors: 4, Skipped: 0
Zkusil jsem použít přihlašovací údaje z kódu pro přihlášení na web czebox.cz – bez úspěchu. Že by platnost testovacího účtu vypršela?
3. dokončit stránky projektů pro koncové uživatele (pro netechnicky orientované uživatele) včetně linků ke staženíTak maximálně tady bych viděl svůj přínos a to v konsultaci, jako "FTU" (fatálně tupý uživatel) mám totiž s různými howto, faq a jinými návody velmi smutné zkušenosti, co se srozumitelnosti a kompletnosti týče.
Teď je čas projekt probudit a dotáhnout do konce. Pomůžete?Já projektu pomohu tak, že o něm budu v úterý hovořit na konferenci. Takže komu chybí motivace pokračovat, může ji získat, protože se projektu dozvědí lidé z velkých firem.
Velmi rád bych pomohl... Ale ne s tímhle projektem. Chtěl bych pomoct se svobodným německo-českým slovníkem, chtěl bych se podělit se slovíčkama, které znám.
Já vím, že nemáte čas. Ale kdyby se toho někdo programátorsky ujal, tak bych mu byl vděčný.
Úplně nejdůležitější je, aby kdokoli mohl přes webový formulář přidávat německá slovíčka, které zná. Případného "vtipálka" bych vypátral já, protože bych se snažil každý den slovník kontrolovat. Postaral bych se i o situaci, kdy by měl někdo "tendenci" slovíčka prostě opsat ze slovníku.
Stejně důležitý požadavek je, aby si kdokoli mohl aktuální slovník stáhnout k sobě do počítače pro offline prohlížení/hledání. Slovník by měl být UTF-8 plain text.
Jinak moc děkuju za tvoji ochotu. Jsem rád, že dobrý lidi nevymřeli.
Velice bych uvítal, aby tento slovník měl úplně stejný formát dat, tedy abych uchovával stejná data, jako má GNU/FDL Anglicko-Český slovník.
Drive se daly delat z nadsenectvi ruzne a velke veci. Dneska tomu tak neni.Vždycky, když čtu/slyším něco na téma "dříve vs. dnes", musím se smát. Je to evergreen, říká se to pořád. Každá doba má své, ale rozhodně to není tak, že dříve se dalo něco dělat z nadšenectví a dnes to nejde. Je to jednoduché - kdo chce, dělá, kdo nechce, nedělá.
Pokud jde o medializaci, tak podstatné je, aby lidi, kteří o toto téma mají zájem, se o otevřených klientech dozvěděli na místech k tomu určených.
Nejlepší by bylo, kdyby státní správa předvedla proklamovanou spolupráci s (odbornou) veřejností a jednotlivé programy uvedla na oficiálním informačním webu ISDS.
Doneslo se mi, že jedním z mála takových ministerských úředníků je pan Josef Hruška. Pokud vyhlašovatel má zájem, mohu předat kontaktní adresy.
Moje maličkost se alespoň snaží udržovat seznam klientů na české Wikipedii.
Tiskni
Sdílej: