Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Potřebuju pomoct vybrat distribuci software na PC, který by mělo sloužit jako psací stroj bez internetu.
Tato distribuce nemusí mít žádný klikací zbytečnosti, protože co bude potřeba nastavím normálně a nastavení se moc měnit nebude. Uvítal bych, kdyby šlo vyexportovat seznam balíčků a na mým PC s internetem vyhledat a postahovat pro aktualizaci jenom to, co je třeba. Co se týče pracovního prostředí, tak by mělo být něco rychlýho, nenáročnýho a alespoň průměrně vypadajícího. Co se týče textovýho procesoru, tak by měl umět bezproblémově pracovat s ODT (Open Document) - nejlépe pužívat ho jako nativní formát, a na dobré úrovni exportovat taky do těch Mrkvosoftskej balastů. Nějaký nápady?
Tiskni
Sdílej:
Tak zkus Koffice (qt) nebo Abiword (gtk) a jakoukoli oblibenou distribuci. Je to "lehčí" než OOo, ale ODT to zvládá dobře (pokud tam neděláš nějaké šílenosti s tabulkama a obrazkama) a export do DOC tam je myslim taky..
Navíc by brzo měl vyjít KOffice 2 a ten by mohl být opravdu zajímavý. Dokonce bude díky QT4 portovaný na windows.
koffice; abiwordTato cenová kategorie je vhodná pro ty, kteří chtějí používat počítač spíše jako psací stroj,...
CPU AMD Athlon 64 LE-1600 2,2GHZ RAM 2048MB DDR II HDD 160GB SATA IIOrientační cena celkem (s DPH) 6 850 Kč. O tom, ze to nezanedbatelne predstihuje moj pocitac, na ktorom kompilujem Gentoo a nerobi mi to problem rovno pomlcim.
Tato cenová kategorie je vhodná pro ty, kteří chtějí používat počítač spíše jako psací stroj,...to sme dva:DCPU AMD Athlon 64 LE-1600 2,2GHZ RAM 2048MB DDR II HDD 160GB SATA IIOrientační cena celkem (s DPH) 6 850 Kč. O tom, ze to nezanedbatelne predstihuje moj pocitac, na ktorom kompilujem Gentoo a nerobi mi to problem rovno pomlcim.