Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Potřebuju pomoct vybrat distribuci software na PC, který by mělo sloužit jako psací stroj bez internetu.
Tato distribuce nemusí mít žádný klikací zbytečnosti, protože co bude potřeba nastavím normálně a nastavení se moc měnit nebude. Uvítal bych, kdyby šlo vyexportovat seznam balíčků a na mým PC s internetem vyhledat a postahovat pro aktualizaci jenom to, co je třeba. Co se týče pracovního prostředí, tak by mělo být něco rychlýho, nenáročnýho a alespoň průměrně vypadajícího. Co se týče textovýho procesoru, tak by měl umět bezproblémově pracovat s ODT (Open Document) - nejlépe pužívat ho jako nativní formát, a na dobré úrovni exportovat taky do těch Mrkvosoftskej balastů. Nějaký nápady?
Tiskni
Sdílej:
Tak zkus Koffice (qt) nebo Abiword (gtk) a jakoukoli oblibenou distribuci. Je to "lehčí" než OOo, ale ODT to zvládá dobře (pokud tam neděláš nějaké šílenosti s tabulkama a obrazkama) a export do DOC tam je myslim taky..
Navíc by brzo měl vyjít KOffice 2 a ten by mohl být opravdu zajímavý. Dokonce bude díky QT4 portovaný na windows.
koffice; abiwordTato cenová kategorie je vhodná pro ty, kteří chtějí používat počítač spíše jako psací stroj,...
CPU AMD Athlon 64 LE-1600 2,2GHZ RAM 2048MB DDR II HDD 160GB SATA IIOrientační cena celkem (s DPH) 6 850 Kč. O tom, ze to nezanedbatelne predstihuje moj pocitac, na ktorom kompilujem Gentoo a nerobi mi to problem rovno pomlcim.
Tato cenová kategorie je vhodná pro ty, kteří chtějí používat počítač spíše jako psací stroj,...to sme dva:DCPU AMD Athlon 64 LE-1600 2,2GHZ RAM 2048MB DDR II HDD 160GB SATA IIOrientační cena celkem (s DPH) 6 850 Kč. O tom, ze to nezanedbatelne predstihuje moj pocitac, na ktorom kompilujem Gentoo a nerobi mi to problem rovno pomlcim.