Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Potřebuju pomoct vybrat distribuci software na PC, který by mělo sloužit jako psací stroj bez internetu.
Tato distribuce nemusí mít žádný klikací zbytečnosti, protože co bude potřeba nastavím normálně a nastavení se moc měnit nebude. Uvítal bych, kdyby šlo vyexportovat seznam balíčků a na mým PC s internetem vyhledat a postahovat pro aktualizaci jenom to, co je třeba. Co se týče pracovního prostředí, tak by mělo být něco rychlýho, nenáročnýho a alespoň průměrně vypadajícího. Co se týče textovýho procesoru, tak by měl umět bezproblémově pracovat s ODT (Open Document) - nejlépe pužívat ho jako nativní formát, a na dobré úrovni exportovat taky do těch Mrkvosoftskej balastů. Nějaký nápady?
Tiskni
Sdílej:
Tak zkus Koffice (qt) nebo Abiword (gtk) a jakoukoli oblibenou distribuci. Je to "lehčí" než OOo, ale ODT to zvládá dobře (pokud tam neděláš nějaké šílenosti s tabulkama a obrazkama) a export do DOC tam je myslim taky..
Navíc by brzo měl vyjít KOffice 2 a ten by mohl být opravdu zajímavý. Dokonce bude díky QT4 portovaný na windows.
koffice; abiwordTato cenová kategorie je vhodná pro ty, kteří chtějí používat počítač spíše jako psací stroj,...
CPU AMD Athlon 64 LE-1600 2,2GHZ RAM 2048MB DDR II HDD 160GB SATA IIOrientační cena celkem (s DPH) 6 850 Kč. O tom, ze to nezanedbatelne predstihuje moj pocitac, na ktorom kompilujem Gentoo a nerobi mi to problem rovno pomlcim.
Tato cenová kategorie je vhodná pro ty, kteří chtějí používat počítač spíše jako psací stroj,...to sme dva:DCPU AMD Athlon 64 LE-1600 2,2GHZ RAM 2048MB DDR II HDD 160GB SATA IIOrientační cena celkem (s DPH) 6 850 Kč. O tom, ze to nezanedbatelne predstihuje moj pocitac, na ktorom kompilujem Gentoo a nerobi mi to problem rovno pomlcim.