Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Dobrý den (spíš noc),
mám Thinkpad R61, podle parametrů má stejnou bezdrátovou kartu, takže bych se chtěl zeptat jestli vám funguje indikace wifi a bluetooth v řadě ledek pod displayem.
Zrovna před chvilkou jsem totiž googloval,ale nic funkčního jsem nenašel. Také bych se chtěl zeptat jestli funguje čtečka otisků prstů.
Jinak je to pěkný článek
menuconfig
, kde jsem dal uložit a následně make -j 3
, které jsem změnřil pomocí time
. Možná je někde nějaká krpa make allconfig
(nebo tak nějak, taky už je to pěkně dlouho, co jsem si kompiloval vlastní jádro Mám R50e a na klávesnici nedám dopustit, protože jsem si na to rozložení hodně zvykl.
Ad1) Ty nesmyslné klávesy nad šipkou využívám velmi často. (v multimédiích, webových prohlížečích) A po klasických šipkách šahám stejně neomylně, často se přistihnu, že když sedím u klasické klávesnice, tak mi tam ty nesmyslné klávesy chybí.
Ad2) Abych pravdu řekl, tak mi víc překáží klávesa Win než Fn. :)
Ad3) S tím souhlasím, u R50e se Numlock řeší Shift+NumLock, ale numeriku využívám naprosto minimálně.
Ono je to všechno prakticky o zvyku. :)
Ahoj, peknej zapisek, diky za nej. Sam jsem hrdym a spokojenym majitelem starsiho bratra (X31) a tak by me zajimala jedna vec. Thinkpady pokud vim obecne mivaly snad jenom dva nedostatky.
Mohl bych proto poprosit o detailnejsi hodnoceni v techto dvou ohledech (hlavne ten display me zajima)? Sam se chystam na upgrade asi na T-ckovou radu (z Xka jsem uz asi "vyrostl" - mobilita je fajn, ale obcas se hodi i vetsi LCD, CD/DVD a vseobecne lepsi vybava)
Predem dik, David
Ad. LCD - ja to porovnaval s bratrovym Macbookem a je to fakt docela rozdil. Matna uprava je sice fajn (neodrazi kdejaky postranni svetlo z okna), ale pokud tam ten jas holt neni, tak s tim nenadela nic ani svecena voda. Totez uhly pohledu.
Ad. plasty - plast nahore nad LCD bych mozna i prezil, zvlast pokud u novejsich modelu je "roll-cage" (nosny ram z kovu), ale ty plasty okolo klavesnice vylozene stvou - aspon ze se daji lepit (epoxid to jisti ;o).
Ad. "vyrosteni z Xka" - dok sice nemam (pouzivam externi CD/DVD), ale jinak to sedi. Obcas notebook taky zapojim na externi LCD a klavesnici a udelam z nej v podstate desktop. Ale mluvim o necem jinem - Xko jsem kupoval kdyz jsem jeste byl student. Prenaseni denne na prednasky a hodne cestovani (i outdoor) znamenalo, ze kazde pulkilo vahy dolu se hodilo. Casy se ale zmenily. Cestuju sice porad, ale uz "civilizovaneji" (zadne tahani notebooku v batohu stopem pres Evropu) a zacina mi vadit, ze kdyz si chci vecer s nekym pustit film, tak to chce skoro externi repraky a hlavy hoodne u sebe (kvuli tem uhlum pohledu). Totez plati pro tu externi CD/DVD (neni to zasadni, ale je to nepohodlne), taky vic portu se hodi vzdycky a vyssi vykon za nizsi cenu je jako bonus...
Ted jenom uvazuju, jestli se vyplati cekat az Intel vyda nove Quadcory (planovane v breznu) a koupit az prijdou na bezny trh (planuju tak okolo Vanoc, tzn. kupovat nekdy po novem roce) a doufat, ze s tim zlepsi i to, co se mi nelibi ted (LCD), nebo koupit uz ted dualcore.
Tiskni
Sdílej: