Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Proč jsi nesáhl po nějakém malém routeru s USB vstupem? Bylo BT tak nepostradatelné?
Protože jsem si jednak chtěl hrát a jednak jsem chtěl x86 stroj, který budu moci aspoň trochu rozšiřovat. Navíc nevím o routeru, který by disponoval takovým výkonem a množstvím paměti jako tohle minipc. Bluetooth je jen taková třešnička na dortu, válel se mi tu a nebyl k ničemu.
Není 8GB disk trochu malý? Kam dáváš všechny ty nepostradatelné soubory?
Osm giga je tak akorát, na stroji budu spouštět převážně aplikace, které nejsou příliš náročné na diskový prostor. On by ten disk mohl být klidně i poloviční kdybych na tom nechtěl mít ten Squid...
On by ten disk mohl být klidně i poloviční kdybych na tom nechtěl mít ten Squid...Squid? - jsi si jist, že to nebude mít problém s počtem zápisů?
Zákonná záruka se nevztahuje na opotřebení vzniklé běžným užíváním.Premyslim, co jineho by se jeste mohlo pochroumat na flashdisku, nez to, ze prestane fungovat?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Opravdu neni Little Valley 2 schopna nabootovat z IDE2CF redukce?
Je možné, že to bude jen tou mojí redukcí. Je to přecejen nějaká superlevná z eBaye Dle výrobce by měla dokonce umět i to DMA. Po zapojení se normálně rozsvítí a tváří se, že funguje. Jenže deska není schopná se dostat ani do BIOSu, prostě se zastaví před takovou to "Press F2 to enter BIOS" obrazovkou.
uz delsi dobu jsem nevidel ctecku, kde by byla pouze CF
Ano, dost špatně se shání, na eBayi (viz odkaz výše) je nabízí jen jeden člověk. Zdá se ale, že je nabízí soustavně už nějakou dobu, tak snad nebude problém to sem dovézt. Kdyby mi fungovala ta SATA to CF redukce správně, tak bych se k řešení s USB rozhodně neuchyloval, nemá to žádná pozitiva...
U těch SSD je problémem zatím pořád ta cena a nepříliš jistá spolehlivost (prý až 30% notebooků s SSD jde do servisu právě kvůli disku).
Intel D201GLY2A 1GB RAM Kingston 533 CL5 podtaktovane na 400 CL4 Zdroj pasivne chladeny Fortron 300W 250 GB sata Hitachi velmi tichy 19" LCD Teac CDRW (zatial som ju nepouzil)Pamat som musel podtaktovat, inak to bolo nestabilne, je to ale chyba tej pamate, nesla na 533 ani na inom kompe. Povodny chladic som vymenil za iny, asi o 1cm vacsi, ventilatoru som predradil nejakych 150ohm odpor takze toci na 2500 ot, je to podstatne tichsie + pridal som 8cm ventilator na 5V ten nepocut vobec. Disk som dal na pruznu podlozku, vyrazne ho to stisilo. Skrina zatial obycajny tower. Fortronu som jednu vetvu musel zatazit vykonovym odporom + chadic 5x5x5cm, po 8h pouzivania sa nahreje asi na 120˚C. Cela zostava sa po 13h aktivnej desktopovej prace nahreje na 55˚C (cpu aj chipset). Pracovat sa na tom da, driver grafiky treba prekompilovat inak behaju pruhy po obrazovke. Problemy: V prvom rade neexistuje 3D driver pre Linux a ani nebude, hoci karta 3D podporuje. Neprijemnym dosledkom je ze video bezi v XV mode a ked je na fullscreen tak je zvacsene bez interpolacie takze je dost zubate, na anime to dost vidno. Do PCI priakticky ziadna 3D OpenGL karta neexistuje takze je to problem. Hlucnost - cez den ju nepocut vobec, az tak okolo polnoci ked sa nahnem uplne k bedni tak ju pocut.
ze mas spatny pameti a nahodou sou zrovna od kingstonu neznamena ze kingston je shit. kdybych mel toto prohlasit o kazde znacce hardwaru, kterej se mi podelal, musel bych si ten hw dnes vyrabet sam. sam mam starou sitovku od kingstonu a funguje stale, mam 256 mb pameti kingston, ktere jsou bezproblemu v provozu od roku 94.
ano muze se to vyrabet v jedne tovarne, dokonce mohou ty soucastky padat ze stejneho stroje. Na konci linky ale stoji clovek, co dela vystupni kontrolu. Vetsinou je od externiho dodavatele, a lepi na ten hw nalepku proslo/neproslo. Je klidne mozne, ze pak ty pameti s nalepkou neproslo veme jinaj chlapek (treba od <noflame>a-data</noflame>) a pusti je na trh (treba s nizsim taktem).
Tiskni
Sdílej: