Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No nevim jak rozsahly objem dat obsahoval zmineny server, ale jednotky TB neni az tak tezke ani nakladne zalohovat. Pokud vsak server provozuje jednotlivec ci nekolik nadsencu ve svem volnem case tak je jakykoli naklad navic vysoky.
Dobře navržená bedna to musí zajistit bez větráčku.To jo, jenže většina sériově vyráběných beden do této kategorie patrně nepatří ;)
Pro disk je optimální teplota někde kolem 30°C a mělo by to být v pohodě.
Podle tohoto se to blíží spíše 40°C
disk, který je blbě chlazen a pracuje na 50-53°C pořád, pak vydrží rok-dva a pak jde do pekel.
To je sice pravda, ale mezitím odejde daleko více podchlazených disků, zatímco do tří let se lze na ohřáté disky poměrně hodně spolehnout. A za tři roky stejně bude na trhu novější disk s dvojnásobnou kapacitou. Nejmenší úmrtnost mají opět disky o teplotě 35-40°C
Oni totiz mnozi lide maji zalohovaci disk v jedne bedne se systemovym+datovym a ten disk bezi nonstop stejnetak jako systemovy. No at nezeru mozna je zastaven pomoci hdparm apod, ale to proste neni zalohovani pac kdyz se podela zdroj (regulacni smyska zp vazby pro regulaci napeti) tak je po discich obou.
Tiskni
Sdílej: