Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Opera má tohle v 9.50b taky a to nejen v podobě vyhledávájící v titulcích webů ale i v těle stránekTo je přesně ta věc, kterou jsem brzy po nainstalování této verze s velkou chutí vypnul. Fulltextové vyhledávání totiž zatraceně zdržuje - jednak při psaní do adresního pole (po každém znaku to chroustá a pak vyplivne seznam stránek), ale i při samotném prohlížení (protože si to indexuje obsah). Nevidím u této funkce příliš velký smysl, zejména v případě, že by se chovala tak lemrovitě, jak to dělá nyní.
Spíš se mi tato Opera jeví ještě o něco rychlejší než předchozí řada.Tato Opera je rychlejší než předchozí verze.
Možná to ale bude tím, že jedu na Core 2 Duo 2.0 se spoustou paměti, tak těch pár milisekund pro fulltext navíc nepoznám.Téměř jistě to bude tou pamětí. Protože Operu 9.50 používám na stroji s pouhými 512 MB paměti, bude fulltext způsobovat časté swapování (a neméně časté vyprazdňování diskové cache) a tedy krutou ztrátu výkonu.
Mimochodem, má Opera nějakou otevřenou bugzillu/issue tracker? Já nic nenašel (jen odkaz na reportování bugu) a když jsem chtěl pár bugů reportovat, tak mě to dost naštvalo - nevěděl jsem, jestli se mám namáhat se zdokumentováním chyby nebo to už udělalo několik lidí přede mnou.Bohužel, Opera bugzillu nemá (alespoň ne veřejnou). Lze hlásit chyby, ale ne zjišťovat, jestli už je někdo neohlásil dříve a v jakém jsou stavu. Jediná možnost je využít diskusní fóra, ať už obecná, oficiální česká nebo neoficiální česká.
Tiskni
Sdílej: