Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dobrý večer, vážení přátelé, chci se s Vámi podělit o jeden užitečný poznatek s přehrávačem mp3 Teac MP-222 - je to blbost, ale může se hodit...
Nedávno jsem si pořídil výše uvedený přehrávač, nic moc, ale 1300,- za 2GB s rádiem a čitelným zobrazovačem není zas tolik. Problém nastal po nahrání empétrojek - přehrávač je odmítal přehrávat v abecedním pořádku. Časem jsem zjistil, že přehrává dle data nahrání souboru - a začal se lámat chleba; hledal jsem něco, co by soubory kopírovalo rovnou bez nutnosti syncu, který pořadí ignoruje(alespoň u mne), chtěl jsem si napsat skriptík, který by rekurzivně nahrál soubor a synchronizoval - volbu v cp jsem nenašel, nakonec se mi ale povedlo najít lepší řešení - rsync, zkopíroval jsem soubory do složky mp3 a spustil:
rsync -av ~/mp3/ /media/disk-5/
a vida: zadařilo se, odteď přehrává hezky podle abecedy, teda, většina je pojmenována ## - jmeno.mp3, ale neskutečně mne iritoval, přehrával-li jako čtvrtý, soubor 18 - cosi.mp3...
Bojím se, že mě teď sjedete, že se to dá udělat jinak - a dozajista budete mít pravdu, ale mně to takhle vcelku vyhovuje, málo práce, je to intuitivní a splňuje to očekávání
Doufám, že to někomu třeba pomůže a nikomu neublíží.
Děkuji Radku Kamenskému, že se v diskusi podělil o lepší řešení -> FATSort
Tiskni
Sdílej:
mkfs.vfat -F32 /dev/sdd1a pak nešel připojit. Potom se vypnul a už se nedal nijak zapnout. Potom jsem ho nějak odpojil, zapojil a nějak záhadně (ne na poprvé) naskočil a já mohl dál experimentovat. Dogooglil jsem se k tomu, že by se mohlo hodit nastavit větší logickou velikost sektoru... Tohle už funguje:
mkfs.vfat -F32 -S2048 /dev/sdd1To byl šílenej stres jak to nechtělo naběhnout a na nic to nereagovalo, už mě začínala jímat hrůza...
find . -type d | while read F; do cp --parents "$F/"*.mp3 /cesta/kam done