Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dobrý večer, vážení přátelé, chci se s Vámi podělit o jeden užitečný poznatek s přehrávačem mp3 Teac MP-222 - je to blbost, ale může se hodit...
Nedávno jsem si pořídil výše uvedený přehrávač, nic moc, ale 1300,- za 2GB s rádiem a čitelným zobrazovačem není zas tolik. Problém nastal po nahrání empétrojek - přehrávač je odmítal přehrávat v abecedním pořádku. Časem jsem zjistil, že přehrává dle data nahrání souboru - a začal se lámat chleba; hledal jsem něco, co by soubory kopírovalo rovnou bez nutnosti syncu, který pořadí ignoruje(alespoň u mne), chtěl jsem si napsat skriptík, který by rekurzivně nahrál soubor a synchronizoval - volbu v cp jsem nenašel, nakonec se mi ale povedlo najít lepší řešení - rsync, zkopíroval jsem soubory do složky mp3 a spustil:
rsync -av ~/mp3/ /media/disk-5/
a vida: zadařilo se, odteď přehrává hezky podle abecedy, teda, většina je pojmenována ## - jmeno.mp3, ale neskutečně mne iritoval, přehrával-li jako čtvrtý, soubor 18 - cosi.mp3...
Bojím se, že mě teď sjedete, že se to dá udělat jinak - a dozajista budete mít pravdu, ale mně to takhle vcelku vyhovuje, málo práce, je to intuitivní a splňuje to očekávání
Doufám, že to někomu třeba pomůže a nikomu neublíží.
Děkuji Radku Kamenskému, že se v diskusi podělil o lepší řešení -> FATSort
Tiskni
Sdílej:
mkfs.vfat -F32 /dev/sdd1a pak nešel připojit. Potom se vypnul a už se nedal nijak zapnout. Potom jsem ho nějak odpojil, zapojil a nějak záhadně (ne na poprvé) naskočil a já mohl dál experimentovat. Dogooglil jsem se k tomu, že by se mohlo hodit nastavit větší logickou velikost sektoru... Tohle už funguje:
mkfs.vfat -F32 -S2048 /dev/sdd1To byl šílenej stres jak to nechtělo naběhnout a na nic to nereagovalo, už mě začínala jímat hrůza...
find . -type d | while read F; do cp --parents "$F/"*.mp3 /cesta/kam done