Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Dobrý večer, vážení přátelé, chci se s Vámi podělit o jeden užitečný poznatek s přehrávačem mp3 Teac MP-222 - je to blbost, ale může se hodit...
Nedávno jsem si pořídil výše uvedený přehrávač, nic moc, ale 1300,- za 2GB s rádiem a čitelným zobrazovačem není zas tolik. Problém nastal po nahrání empétrojek - přehrávač je odmítal přehrávat v abecedním pořádku. Časem jsem zjistil, že přehrává dle data nahrání souboru - a začal se lámat chleba; hledal jsem něco, co by soubory kopírovalo rovnou bez nutnosti syncu, který pořadí ignoruje(alespoň u mne), chtěl jsem si napsat skriptík, který by rekurzivně nahrál soubor a synchronizoval - volbu v cp jsem nenašel, nakonec se mi ale povedlo najít lepší řešení - rsync, zkopíroval jsem soubory do složky mp3 a spustil:
rsync -av ~/mp3/ /media/disk-5/
a vida: zadařilo se, odteď přehrává hezky podle abecedy, teda, většina je pojmenována ## - jmeno.mp3, ale neskutečně mne iritoval, přehrával-li jako čtvrtý, soubor 18 - cosi.mp3...
Bojím se, že mě teď sjedete, že se to dá udělat jinak - a dozajista budete mít pravdu, ale mně to takhle vcelku vyhovuje, málo práce, je to intuitivní a splňuje to očekávání
Doufám, že to někomu třeba pomůže a nikomu neublíží.
Děkuji Radku Kamenskému, že se v diskusi podělil o lepší řešení -> FATSort
Tiskni
Sdílej:
mkfs.vfat -F32 /dev/sdd1a pak nešel připojit. Potom se vypnul a už se nedal nijak zapnout. Potom jsem ho nějak odpojil, zapojil a nějak záhadně (ne na poprvé) naskočil a já mohl dál experimentovat. Dogooglil jsem se k tomu, že by se mohlo hodit nastavit větší logickou velikost sektoru... Tohle už funguje:
mkfs.vfat -F32 -S2048 /dev/sdd1To byl šílenej stres jak to nechtělo naběhnout a na nic to nereagovalo, už mě začínala jímat hrůza...
find . -type d | while read F; do cp --parents "$F/"*.mp3 /cesta/kam done