V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Podle neoficiálních informací bude moci Telefónica službu zřídit v lokalitách, kde existují IP DSLamy (centrální body, odkud k zákazníkům putují objednané televizní programy) a kde kvalita sítě umožní přenos 8 Mbit/s přes klasické ADSL. Z datového toku by pak 3 Mbit/s připadly na internet a zbylých 4 až 5 Mbit/s na aktuálně sledovaný televizní program.A to někteří lidé v diskuzi (co viděli testovací přenos) tvrdí, že ta kvalita obrazu (přesto že je to MPEG4) není pořád zrovna nejlepší a chtělo by to ještě větší datový tok. Pokud by si chtěl tedy nabízet IPTV nezávislé na poskytovateli připojení, moc velkou klientelu bys asi nezískal (chtělo by to lidi minimálně s 4 Mbit linkou, na které nemají datový limit).
Pokud by si chtěl tedy nabízet IPTV nezávislé na poskytovateli připojení, moc velkou klientelu bys asi nezískal (chtělo by to lidi minimálně s 4 Mbit linkou, na které nemají datový limit).Věřím tomu, že velice brzy tu dostatečně rychlé linky budou. A klienty je potřeba začít sbírat už teď, jinak si to tu rozdělí O2 + několik málo dalších (např. Volný) a bude vymalováno. Takže podle mého názoru má smysl do toho jít i přes to, že v pořádné kvalitě to bude mít zatím relativně málo lidí a ti ostatní v horší. Co se týká datového limitu, tak docela úspěšně se rozvíjí LLU. Takže pokud jsou technické podmínky, ty 4 Mb bez limitu dnes není problém mít za 1000 Kč bez DPH.
teatralnim … vysilanimMáte pravdu, že třeba tzv. „zpravodajství“ minimálně jedné komerční terestrické televize je i teatrální
Tiskni
Sdílej: