Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »INBOX INBOX.Drafts INBOX.Sent INBOX.Trash INBOX.SPAM INBOX.SPAM.isSPAM INBOX.SPAM.noSPAMDo složky SPAM je doručena každá zpráva, která je DSPAMem vyhodnocena jako SPAM. V případě chybného vyhodnocení zprávy jako SPAM (false positive) postačí, aby uživatel tuto zprávu přesunul do podsložky noSPAM. V případě chybného vyhodnocení zprávy jako neSPAM (false negative) postačí, aby uživatel tuto zprávu přesunul do podsložky isSPAM. Tento postup mj. odstraňuje všechna výše zmíněná úskalí - uživatelé nepřeposílají, ale většinou zprávy jednoduše drag&drop přesunou přímo ve svém oblíbeném e-mailovém klientovi do příslušné složky, bez problémů takto mohou přesunovat více zpráv najednou a při přesouvání mezi složkami nedochází ke změně obsahu, tzn. nemůže dojít ke ztrátě identifikační značky DSPAMu. Sám o sobě by tento mechanismus nefungoval, na straně serveru je proto potřeba zajistit proces, který bude procházet tyto podsložky a předávat obsažené zprávy DSPAMu ke znovuzpracování. Uvedu zde jednoduchý příklad, který úspešně používám na serverech s malým počtem uživatelů, kteří na serveru mají bežný účet (tzn. nejedná se o virtuální uživatele). Celé řešení je nezávislé na použitém softwaru pro realizaci potřebných služeb (SMTP, IMAP ..). Ve většině instalací používám k plné spokojenosti Postfix v kombinaci s Maildropem a Courier-IMAPem.
Postfix -> Maildrop[ClamAV,DSPAM] -> Maildir <-> Courier-IMAPGlobální konfigurační soubor pro MDA Maildrop, který zajistí antivirovou kontrolu přes ClamAV a přesunutí zprávy vyhodnocené jako SPAM do příslušné složky vypadá takto:
DEFAULT="$HOME/Maildir" SPAMFOLDER="$DEFAULT/.SPAM/" if(`/usr/bin/clamdscan --no-summary --stdout - | grep -c 'FOUND'` == 1) { to "/dev/null" } xfilter "/usr/bin/dspamc --user $USER --stdout --deliver=innocent,spam" if(/^X-DSPAM-Result: Spam.*$/) { to $SPAMFOLDER } to $DEFAULTSkript, který prochází příslušné podsložky schránky a předává nalezené zprávy ke znovuzpracování DSPAMu, může v tomto případě vypadat takto:
#!/bin/bash MAILDIR=$HOME/Maildir SPAMFOLDER=$MAILDIR/.SPAM ISSPAMFOLDER=$SPAMFOLDER.isSPAM NOSPAMFOLDER=$SPAMFOLDER.noSPAM DSPAM_FP="dspamc --user $USER --class=innocent --source=error --stdout --deliver=spam,innocent" DSPAM_FN="dspamc --user $USER --class=spam --source=error --stdout --deliver=spam,innocent" for folder in {$NOSPAMFOLDER/cur,$NOSPAMFOLDER/new,$ISSPAMFOLDER/cur,$ISSPAMFOLDER/new}; do for message in `ls -A $folder`; do mv "$folder/$message" "$folder/../tmp/" done done for falsepositive in `ls -A $NOSPAMFOLDER/tmp`; do cat "$NOSPAMFOLDER/tmp/$falsepositive" | $DSPAM_FP > "$MAILDIR/new/$falsepositive" rm "$NOSPAMFOLDER/tmp/$falsepositive" done for falsenegative in `ls -A $ISSPAMFOLDER/tmp`; do cat "$ISSPAMFOLDER/tmp/$falsenegative" | $DSPAM_FN > "$SPAMFOLDER/new/$falsenegative" rm "$ISSPAMFOLDER/tmp/$falsenegative" doneTento skript je v pravidelných intervalech (např. 5 minut) automaticky spouštěn z uživatelské cron tabulky. Hodí se pro menší instalace s lokálními účty.
Tiskni
Sdílej:
to $DEFAULTvlozim filtraci pres SpamAssasin a v pripade vyhodnoceni jako SPAM se zprava presune do slozky SPAM.isSPAM, kde je nasledne automaticky predana DSPAMu ke znovuvyhodnoceni:
xfilter "/usr/bin/spamc" if (/^X-Spam-Level: \*\*\*\*\*.*$/) { to "$SPAMFOLDER/.isSPAM/" }