Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).
aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.
Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.
Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.
OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána v nové major verzi 5.
Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Zdravím lidi na abclinuxu.cz
Trochu reorganizuji a překopávám firemní stránky. Jsem nyní ve stádiu kdy rozmýšlím FAQ popřípadě další stránky. Zajímá mě co lidi, kteří nejsou z oboru hledají. Naše firma se zabývá podlahovým vytápěním. V tuhle chvíli je jedno jaké. Spíše mě zajímá jaké konkrétní informace hledá ohledně topen. Zda to je cena, nebo kvalita nebo dostupnost služeb, servis. Apod. Jestli byste třeba využili nějaké kalkulačky, která Vám spočítá orientační cenu pořízení a nákladů nebo ne. Popřípadě jestli máte nějakou věc, která Vám na těchto odborných webech vysloveně chybí či naopak která vám vysloveně vadí.
Chtěl bych vás tímto poprosit o vyjádření v diskuzi, moc mi s tím pomůžete zkvalitnit web. Díky
UPDATE: jde o elektrické podlahové vytápění
Tiskni
Sdílej:
Nemáš pocit, že tohle sem nepatří?Ne. Je to blog a tam patří všechno. Rozhodně je to lepší zápis, než 1589632. čtení o tom, jak někdo přešel z Debianu na Ubuntu.
Svoji reakci jsem nemyslel tak, že to tady být nemá a ani s tím žádný problém nemám. Do blogu si může každý napsat, co chce a že to občas jsou skutečné "perly".
Říkáš, že dáváš dohromady FAQ - to znamená odpovědi na nejčastěji kladené otázky - tohle skutečně ví jen ten, kdo to prodává. Ten přeci ví, na co se ho zákazníci nejčastěji ptají. Mimo jiné je tohle i velmi závislé na konkrétním produktu a na dostupných informacích/prezentaci (webu). Proto trochu trochu pochybuji, že se tady dobereš toho, čeho chceš.
Pokud otázka byla směřována především k laikům, co je zajímá na podlahovém topení a jaké informace je zajímají, pak je vše v pořádku a výsledek se objeví.
Možná jsou to nesmysly, jen mne to tak napadlo. Jen s tím zdravím bych podotkl, že taťka má podlahové topení a ono to není moc přirozené, to teplo od země.
Pripadne bonusova otazka pro zakazniky postizene socialismem, paranoiou nebo jinou mozkovou dysfunkci: Kolik hladovych delniku ve firme vykoristujete? Nejste nezdrave bohaty? Ovlada vas zidovsky nadnarodni kapital? Jak jste se podilel na velkem podvodu s utokem na WTC 9/11? Meli tam podlahove topeni? Mohlo byt pricinou utoku?