Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Normalne strcim do /etc/apache2/sites-enabled/fotky
neco podobnyho
<VirtualHost *:80> ServerName moje.domena.cz ServerAlias www.moje.domena.cz DocumentRoot /mnt/H80/2009/Brno ErrorLog /var/log/apache2/error_moje.domena.cz LogLevel warn CustomLog /var/log/apache2/access_moje.domena.cz combined Options Indexes FollowSymLinks MultiViews RewriteEngine On <Directory /mnt/H80/2009/Brno> Options FollowSymLinks AllowOverride All </Directory> </VirtualHost>
Nestacil by na to obycejny symbolicky odkaz?
Zde mate cely system pro vytvareni a provozovani fotogalerii.
Jinak pouzijte treba Lighttpd a vytvarejte si adresare s fotkama a jednoduchym html dokumentem.
Pokud to pojede jenom na lokalni siti tak se netreba parat s miniaturama (nahledama) fotek a rovnou zobrazovat velke fotky na sirku monitoru.
Ja pro takoveto ucely se s tim vubec neparam a mam povolen directory listing v adresarich na serveru, kliknu na nazev fotky a ona se zobrazi.
jednoduché nahrávání fotek, automatické generování náhledů, ACL (správa uživatelů a práv), kategorizování, možnost přizpůsobení (doinstalování rozšíření, třeba lighbox styl), podpora češtiny.
Zdar MaxJeste jsem si vzpomel, ze jsem tady na Abicku cetl zapisek autora shelloveho skriptu jenz spusten v adresari s fotkama je prizpusobil nastavenemu rozmeru, vytvoril miniatury, a index.html.
To by se Vam mohlo hodit tez. Vyhodou je ze po pridani fotek staci skript spustit znovu a on vytvori dodatecne zmeny v html dokumentu.
Spousta SW (rekl bych ze kazdy) pro tvorbu webovych galerii umi odesilat vytvorenou galerii pres FTP na server do zvoleneho adresare. Rozjedte si na serveru httpd, ftpd a bude Vam to fungovat i na lokalni siti
Tiskni
Sdílej: