Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Takže reklamace může klidně dopadnout tak, že ti dají jiný disk s vymazanými chybamiA to by ho znovu zatavili do toho obalu, aby vypadal jako nový, nebo ti oficiálně dají „opravený“ disk?
Jestli někdo reklamované výrobky prodává jako nové nevím.To myslím, že ne, ale objevuje se spousta disků s testovacích sérií. Ty disky jsou povětšinou k dostání v Holandsku nebo i v Německu za slušný peníz (cena je oproti stejnému kusu snížena až o 60%) - oficálně se třeba tyto disky vůbec nesmí prodávat, slouží jen pro testovaání pro velké dodavatele OEM apod. Ale i přesto se zde objevují.
Ne, ukazuje to 28. Ale to nic nemění...
Ano je to správně.
Value - aktuální výsledná hodnota (obecně čím menší hodnota, tím hůře)
Worst - nejhorší výsledná hodnota
Warn - výsledná hodnota, při jejímž dosažení či překročení (překročení znamená, že Value je menší než Warn) již není doporučeno disk používat, protože některé jeho parametry dosáhly kritických mezí spolehlivosti
Raw - aktuální či kumulovaná hodnota sledovaného parametru (obecně čím více, tím hůře)
Rozdíl mezi Value a Raw lze snadno demonstrovat například na počtu provozních hodin. Pokud bude Value ukazovat 90, znamená to, že 10 procent z předpokládané životnosti disku v hodinách bylo již vypotřebováno. Raw v takovém případě bude ukazovat počet uběhnutých hodin v hexa formátu. Pro uživatele je nejdůležitější parametrem právě Raw, na němž je možné vysledovat přicházející problémy.
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE ... 5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 078 078 036 Pre-fail Always - 922 ...Taku už vím, proč můj disk občas zachrupal :) Poslední doubou sem tem divnej zvuk už nezashlech, ale dám si na to bacha.
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE 1 Raw_Read_Error_Rate 0x002f 200 200 051 Pre-fail Always - 0Zatím ten ST má něco podobného, ale má realocovaných 36, ECC má=0
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE 1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 115 100 006 Pre-fail Always - 85503024Co si tedy myslíte? jsou v pořádku nebo oba patří do křemíkového nebe :)
Já mám v poznámkách o SMARTech toto:
Raw Read Error Rate Počet chybných čtení dat z plotny. Disk běžně má problémy se čtením dat, což koriguje pomocí ECC a opakovaného čtení. U některých disků (typicky Seagate) se počítá celkový počet chybných čtení (tedy hodnota rychle roste), u jiných disků pouze počet čtení, které nebylo možné opravit (v takovém případě by měla být Raw hodnota rovna nule, v opačném případě rychle zálohujte). Reallocated Sector Count Počet přemapovaných sektorů z původní do záložní oblasti disku. Ideální hodnota je nula. Při rychlých nárůstech či vysokých hodnotách zálohujte. Hardware ECC Recovered Počet opravených chybných čtení (viz. Raw Read Error Rate). Obvykle rychle roste, což ale není na škodu. Reallocated Event Count Počet sektorů k přealokování (1 sektor = 512 byte). Jakákoliv hodnota vyšší než nula značí problémy. Current Pending Sector Počet sektorů, jejichž stav je podezřelý. Po spuštění diagnostických utilit bývá obvykle použití sektoru zakázáno a tento nahrazen jiným sektorem ze záložní oblasti. Current Pending Sector se proto vynuluje a o stejnou hodnotu vzroste Reallocated Sector Count. Offline Correctable Počet problémových sektorů, které je možné nahradit ze záložní oblasti. Pokud hodnota není stejná jako Reallocated Event Count, značí to závažné problémy disku, které nelze ošetřit ani diagnostickými utilitami. V takovém případě je třeba disk reklamovat.Vidím, že zkusím diagnostické utility pro Seagate i pro WDC co mi řeknou.
Tiskni
Sdílej: