V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
obrazové kvalityUž zas se mám vztekat? A co takhle pojem
3 vagóny a 2 cisterny naprosto redundantních dat?
Tak to máš úplně vadný žebříček machrovitosti.No ještě že je tu ta norma co vadné je a co není.
Tohle je totiž na úrovni přeplavání Gibraltaru se svázanýma nohama.
V případě, že jediné co dokážu tím, že přeplavu Gibraltar se svázanýma nohama
, že je možné přeplavat Gibraltar se svázanýma nohama
tak se do toho pustím hlavou napřed.
Kdysi jsem viděl virtuální průchod bazilikou zpracovaný SGI, ale musel se instalovat jejich prohlížeč. Bylo však detailně vidět i malby v kopuli. Zkuste vygooglit.
Otázkou je cenaObavám se že není.
pro normálního fotografa jsou tyto modely nedostupné.Pro normálního fotografa jsou tyto modely především naprosto zbytečné. Hodit se to může třeba při focení vzdálených galaxií (ale ty se dají řešit optickou soustavou) nebo tak. Moc rozumných způsobů využití mě nenapadá.
Hodit se to může třeba při focení vzdálených galaxiíto by se spíše řešilo vhodnou optikou jak píšeš. Vyšlo by to o hodně levněji(Nejdražší Messier stojí kolem 40K)
to by se spíše řešilo vhodnou optikouKterá ovšem též není nekonečná.
Tiskni
Sdílej: