NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Technical characteristics The picture was made with the Canon 5D mark II and a 400mm-lens. It consists of 1.665 full format pictures with 21.4 megapixel, which was recorded by a photo-robot in 172 minutes. The converting of 102 GB raw data by a computer with a main memory cache of 48 GB and 16 processors took 94 hours. With a resolution of 297.500 x 87.500 pixel (26 gigapixel) the picture is the largest in the world. (stand December 2009)Druhý projekt, který je až 42 gpxl je panorama Dubaje, které bylo dáváno dohromady z cca 4250 snímků z Canon 7D. Zde je o něco menší velikost snímků - zde bylo dáváno dohromady jen 27.5 GB. V obou případech se jedná o velice slušnou porci dat. Při prohledu na tu porci ramky by Jardík jistě povyrostl, zde se jistě musel použít 64-bit systém Přikládám pár screenshotů z uvedené stránky. Celkem hodně by mne zajímalo jakým způsobem to bylo dáváno dohromady (Dubaj byl dáván dohromady v Gigapan EPIC Pro, Autopano Giga software,Gigapan uploader). Ale stále se jedná o nádherné fotografie i když slepované, ale jsem zvědav kdy se objeví panorama z opravdových gpx přístrojů. Nádherné panorama by mohlo být z modelů od Hasselblandu např. z modelu H4D-50, který má Kodak 50 Mpixel 36 x 48mm sensor. (KAF-50100. 50.1 Mpixels (8176 x 6132 pixels)). Vše je vykoupeno cenou H4D-50 stojí kolem € 6500, což není zrovna málo (ale jsou i modely, které stojí až € 21000.-) Pro neznalé, nemluvím o ceně za auto, ale o normálním fotoaparátu DSLR. Pak se ani nedivím, že Canon Canon 5D mark II s cenou cca "45000.- CZK" je hodně běžný nástroj na tyto věci.
Tiskni
Sdílej:
obrazové kvalityUž zas se mám vztekat? A co takhle pojem
3 vagóny a 2 cisterny naprosto redundantních dat?
Tak to máš úplně vadný žebříček machrovitosti.No ještě že je tu ta norma co vadné je a co není.
Tohle je totiž na úrovni přeplavání Gibraltaru se svázanýma nohama.
V případě, že jediné co dokážu tím, že přeplavu Gibraltar se svázanýma nohama
, že je možné přeplavat Gibraltar se svázanýma nohama
tak se do toho pustím hlavou napřed.
Kdysi jsem viděl virtuální průchod bazilikou zpracovaný SGI, ale musel se instalovat jejich prohlížeč. Bylo však detailně vidět i malby v kopuli. Zkuste vygooglit.
Otázkou je cenaObavám se že není.
pro normálního fotografa jsou tyto modely nedostupné.Pro normálního fotografa jsou tyto modely především naprosto zbytečné. Hodit se to může třeba při focení vzdálených galaxií (ale ty se dají řešit optickou soustavou) nebo tak. Moc rozumných způsobů využití mě nenapadá.
Hodit se to může třeba při focení vzdálených galaxiíto by se spíše řešilo vhodnou optikou jak píšeš. Vyšlo by to o hodně levněji(Nejdražší Messier stojí kolem 40K)
to by se spíše řešilo vhodnou optikouKterá ovšem též není nekonečná.