Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Technical characteristics The picture was made with the Canon 5D mark II and a 400mm-lens. It consists of 1.665 full format pictures with 21.4 megapixel, which was recorded by a photo-robot in 172 minutes. The converting of 102 GB raw data by a computer with a main memory cache of 48 GB and 16 processors took 94 hours. With a resolution of 297.500 x 87.500 pixel (26 gigapixel) the picture is the largest in the world. (stand December 2009)Druhý projekt, který je až 42 gpxl je panorama Dubaje, které bylo dáváno dohromady z cca 4250 snímků z Canon 7D. Zde je o něco menší velikost snímků - zde bylo dáváno dohromady jen 27.5 GB. V obou případech se jedná o velice slušnou porci dat. Při prohledu na tu porci ramky by Jardík jistě povyrostl, zde se jistě musel použít 64-bit systém Přikládám pár screenshotů z uvedené stránky. Celkem hodně by mne zajímalo jakým způsobem to bylo dáváno dohromady (Dubaj byl dáván dohromady v Gigapan EPIC Pro, Autopano Giga software,Gigapan uploader). Ale stále se jedná o nádherné fotografie i když slepované, ale jsem zvědav kdy se objeví panorama z opravdových gpx přístrojů. Nádherné panorama by mohlo být z modelů od Hasselblandu např. z modelu H4D-50, který má Kodak 50 Mpixel 36 x 48mm sensor. (KAF-50100. 50.1 Mpixels (8176 x 6132 pixels)). Vše je vykoupeno cenou H4D-50 stojí kolem € 6500, což není zrovna málo (ale jsou i modely, které stojí až € 21000.-) Pro neznalé, nemluvím o ceně za auto, ale o normálním fotoaparátu DSLR. Pak se ani nedivím, že Canon Canon 5D mark II s cenou cca "45000.- CZK" je hodně běžný nástroj na tyto věci.
Tiskni
Sdílej:
obrazové kvalityUž zas se mám vztekat? A co takhle pojem
3 vagóny a 2 cisterny naprosto redundantních dat?
Tak to máš úplně vadný žebříček machrovitosti.No ještě že je tu ta norma co vadné je a co není.
Tohle je totiž na úrovni přeplavání Gibraltaru se svázanýma nohama.
V případě, že jediné co dokážu tím, že přeplavu Gibraltar se svázanýma nohama
, že je možné přeplavat Gibraltar se svázanýma nohama
tak se do toho pustím hlavou napřed.
Kdysi jsem viděl virtuální průchod bazilikou zpracovaný SGI, ale musel se instalovat jejich prohlížeč. Bylo však detailně vidět i malby v kopuli. Zkuste vygooglit.
Otázkou je cenaObavám se že není.
pro normálního fotografa jsou tyto modely nedostupné.Pro normálního fotografa jsou tyto modely především naprosto zbytečné. Hodit se to může třeba při focení vzdálených galaxií (ale ty se dají řešit optickou soustavou) nebo tak. Moc rozumných způsobů využití mě nenapadá.
Hodit se to může třeba při focení vzdálených galaxiíto by se spíše řešilo vhodnou optikou jak píšeš. Vyšlo by to o hodně levněji(Nejdražší Messier stojí kolem 40K)
to by se spíše řešilo vhodnou optikouKterá ovšem též není nekonečná.