Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Tiskni
Sdílej:
Chtěl jsem o RTL-SDR napsat blogpost, ale nyní už nemusím. Dík.
Pod Windows mi příjem (na Ezcap EzTV668 dongl) chodil bezchybně pouze v SDR#. Ve Winradu/HDSDR sice chodil, ale trhal se občas zvuk.
Pod GNU/Linuxem (Gentoo) chodí perfektně v Gqrx (originální beta v2.1 od OZ9AEC z GITu, ne ten fork).
Je třeba nainstalovat RTL-SDR utility, GNU Radio, GrOsmoSDR blok pro GNU Radio a následně samotné Gqrx.
K těm frekvencím: Záleží na tom, co chce člověk poslouchat.
Já poslouchám nejčastěji ama. frekvence (2m/70cm pásma - převaděče, občasný SSB provoz, ama. satelity, APRS, majáky, apod.), letecký provoz a NOAA weather satelity. Tyto kmitočty jsou veřejně známé a dají se dohledat v odborných publikacích či na Internetu.
Dále občas poslouchám lokální komerční provoz (pár firem) a brazilské piráty na amerických SATCOMech (250MHz - 260MHz). Na tyto kmitočty již člověk musí přijít sám či je nalézt na "speciálních stránkách" na Internetu.
Co se komerčního provozu "státních složek" týče, žádný zde není, jelikož přešly na digital (nejčastěji Tetra)...
Kdybys měl nějaký dotaz či připomínku ohledně RTL-SDR, klidně napiš (zde do diskuze či na mail/jabber).
Co se komerčního provozu "státních složek" týče, žádný zde není, jelikož přešly na digital (nejčastěji Tetra)...Z Tetry se umí demodulovat bitstream a intenzivně se pracuje na dekódování SDS (něco jako SMS u GSM) a snad i hovorů.
Neco ve stylu tzv. komunikacnich prijimacu 1.5 - 30 MHz ?
JirkaOsobně jsem to nezkoušel, nicméně dle toho, co jsem se dočetl a dle toho, co jsem viděl (YouTube), to chodí bez problémů...
Další možností je použití tzv. přímého vzorkování, které ovšem spočívá v HW úpravě donglu (viz Modification of the rtl-sdr dongle to the direct sampling receive)...
Jinak, sw dekódování/demodulaci používají afaik především ty levnější DVB-T karty, rozhodně ne všechny.
P.S. Sagem fast mi nepřipomínej, z toho mám husí kůži ještě dnes, když si vzpomenu, jak problémové bylo (v roce 2004) jeho rozchození v Linuxu...
Jediné, co se mi podařilo k tomu Realteku nalézt na webu je tato stránka, kde toho vážně mnoho není. :-/