Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Upozorňuji, že velká část nastavení je zatím pouze pod uživatelem guest a není zkopírována pro roota, nebo do /etc/skel.Ad mc, tohle mi nikdo nereportoval, takze se to pokusim napravit. Ten xconf me mrzi, kdyztak posli do bugzilly log X serveru a xorg.conf, ja doufal, ze uz to bude ok.
v KDE je furt to fancy nastaveni, nad panelem se objevuji tooltipy s ikonkou a popisem obraykuVždyť je to pěkný... Mě se to líbí
minimalizuje GAIM, už bych to dávno zrušil. Vážně si nepamatuju, kdy jsem taskbar vůbec použil.Jestli mluvis o KDE, tak si samozrejme muzes taskbar z panelu vyhodit. To hodne lidi netusi, ze panel je sestaveny z ruznych vypinatelnych casti... Neni vubec problem, sam pouzivam misto toho "vedlejsi pruh uloh", tj. samotny taskbar nahore. Dole v panelu ti pak zustane jen to, co si tam pridas.
Ne, jde o Xfce, pochopitelně.V diskusi k ABC Linux 2005 a jeho nastaveni KDE to moc pochopitelne neni. Takze v KDE neni treba psat nic do konfiguraku, proste kliknout a "Odstranit z panelu" - Taskbar je pryc (pro ty, ktery prekazi).
Ke čtyřce jenom tolik, že já osobně mám raději nastavení, kdy jsou v taskbaru jenom okna ze současné plochy.Neprehlizite panove, ze jde o LIVE CD? Uz z technickych duvodu malokdy pobezi tolik aplikaci najednou, aby zahltily taskbar. Naopak zmatky typu: kam mi zmizelo okno XY... ? jsou docela dobre mozne. Kdo to takhle nechce, jednoduse si to v nastaveni plochy vypne, pro zkuseneho zalezitost 2 sekund.
2.) S defaultnim barevnym schematem Plastik vypadaji cela KDEcka mnohem lepeSouhlas, kdyz uz je jako styl vybran plastik, tak proc ne i barevne schema.
3.) Fonty jsou opravdu prehnane velke, velikost 10 (tak jako je to v hlavnim menu a na pracovni plose) je u DejaVu Sans zcela optimalni, 11 uz je moc. Jeste horsi je to v Konzoli, tam jsou fonty primo giganticke, idealni je tam nastavit jako velikost pisma "Střední".Tady nesouhlasim. Male fonty jsem hlasil do bugzilly predevsim ja, a to proto, ze snad kazda live distribuce je ma nastavene neskutecne mrnave. Krome toho nefunguvalo v Konzoli prepinani na vetsi. Ale i tak jsem pro vychozi vetsi fonty, protoze: 1) Distro je mimo jine urcene hlavne pro zacatecniky, kteri nastavuji co nejmene a kteri casto uvidi napr. prikazy nebo vypisy v konzoli poprve. Neznama slova nezretelnym pismem? Dvojita prekazka. 2) LiveDistro clovek provozuje i na srotovem a vubec ruznem HW, a takovy starodavny monitor se spatnou svetlosti na jedne strane nebo velky monitor s obrovskym rozlisenim na druhe ma za nasledek taktez necitelne pismo. Ze pripada v idealnich podminkach trochu velke, neni az takova nevyhoda, aby prevazila vyhody. 3) Na mensi si zkuseny clovek fonty snadno nastavi, hur na tom bude ten, kdo treba nema tak dobry zrak nebo dobre podminky a netusi, kde by to mohl udelat. Asi sem dam screenshoty.
Máš tam nějaký úchylný font či co, na tom malém.to je defaultni nastaveni xtermu v ruznych distribucich
Tiskni
Sdílej: