Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Upozorňuji, že velká část nastavení je zatím pouze pod uživatelem guest a není zkopírována pro roota, nebo do /etc/skel.Ad mc, tohle mi nikdo nereportoval, takze se to pokusim napravit. Ten xconf me mrzi, kdyztak posli do bugzilly log X serveru a xorg.conf, ja doufal, ze uz to bude ok.
v KDE je furt to fancy nastaveni, nad panelem se objevuji tooltipy s ikonkou a popisem obraykuVždyť je to pěkný... Mě se to líbí
minimalizuje GAIM, už bych to dávno zrušil. Vážně si nepamatuju, kdy jsem taskbar vůbec použil.Jestli mluvis o KDE, tak si samozrejme muzes taskbar z panelu vyhodit. To hodne lidi netusi, ze panel je sestaveny z ruznych vypinatelnych casti... Neni vubec problem, sam pouzivam misto toho "vedlejsi pruh uloh", tj. samotny taskbar nahore. Dole v panelu ti pak zustane jen to, co si tam pridas.
Ne, jde o Xfce, pochopitelně.V diskusi k ABC Linux 2005 a jeho nastaveni KDE to moc pochopitelne neni. Takze v KDE neni treba psat nic do konfiguraku, proste kliknout a "Odstranit z panelu" - Taskbar je pryc (pro ty, ktery prekazi).
Ke čtyřce jenom tolik, že já osobně mám raději nastavení, kdy jsou v taskbaru jenom okna ze současné plochy.Neprehlizite panove, ze jde o LIVE CD? Uz z technickych duvodu malokdy pobezi tolik aplikaci najednou, aby zahltily taskbar. Naopak zmatky typu: kam mi zmizelo okno XY... ? jsou docela dobre mozne. Kdo to takhle nechce, jednoduse si to v nastaveni plochy vypne, pro zkuseneho zalezitost 2 sekund.
2.) S defaultnim barevnym schematem Plastik vypadaji cela KDEcka mnohem lepeSouhlas, kdyz uz je jako styl vybran plastik, tak proc ne i barevne schema.
3.) Fonty jsou opravdu prehnane velke, velikost 10 (tak jako je to v hlavnim menu a na pracovni plose) je u DejaVu Sans zcela optimalni, 11 uz je moc. Jeste horsi je to v Konzoli, tam jsou fonty primo giganticke, idealni je tam nastavit jako velikost pisma "Střední".Tady nesouhlasim. Male fonty jsem hlasil do bugzilly predevsim ja, a to proto, ze snad kazda live distribuce je ma nastavene neskutecne mrnave. Krome toho nefunguvalo v Konzoli prepinani na vetsi. Ale i tak jsem pro vychozi vetsi fonty, protoze: 1) Distro je mimo jine urcene hlavne pro zacatecniky, kteri nastavuji co nejmene a kteri casto uvidi napr. prikazy nebo vypisy v konzoli poprve. Neznama slova nezretelnym pismem? Dvojita prekazka. 2) LiveDistro clovek provozuje i na srotovem a vubec ruznem HW, a takovy starodavny monitor se spatnou svetlosti na jedne strane nebo velky monitor s obrovskym rozlisenim na druhe ma za nasledek taktez necitelne pismo. Ze pripada v idealnich podminkach trochu velke, neni az takova nevyhoda, aby prevazila vyhody. 3) Na mensi si zkuseny clovek fonty snadno nastavi, hur na tom bude ten, kdo treba nema tak dobry zrak nebo dobre podminky a netusi, kde by to mohl udelat. Asi sem dam screenshoty.
Máš tam nějaký úchylný font či co, na tom malém.to je defaultni nastaveni xtermu v ruznych distribucich
Tiskni
Sdílej: