abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    elviin avatar 24.8.2005 13:22 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše .o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o.
    13:22  * elviin listening to 13 - Underworld - Born Slippy
    24.8.2005 13:28 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o.
    13:28 james zabiela - essential mix 2004-02-22 (ale to mi tam skočilo náhodně)

    Born Slippy je věc, co se mi líbí pořád a pořád stejně. Ještě to vysvětlit amaroku, protože tam to má "jenom" 94 bodů a je poslední v top10 (první je Horkýže Slíže L.A.G song s 99 :-)).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    elviin avatar 24.8.2005 13:34 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o..o0O0o.
    Kdyz vidim, ze tam mas essential, tak uplne super je ten posledni z roku 2004 Above and Beyond.
    24.8.2005 15:26 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše DJove jsou jenom jedni
    Co ja vim, tak "rádiový Dj" neni ani nahodou DJ, ale obycejny poustec :) Nema chybu, kdyz se nekdo predstavi jako DJ nejake_cool_jmeno a pak celou dobu akorat pousti jednotlive pisnicky (s tim, ze takzvany "vesnicky poustec" zvladne max. polovinu prechodu alespon trochu plynule).
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    lankvil avatar 24.8.2005 16:53 lankvil | skóre: 8 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše elektronika rulez
    dovolil bych si zminit Future Sound of London, jesi nekdo znate... to posloucham skoro kazdou noc
    Já mám taky blog
    24.8.2005 16:57 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: elektronika rulez
    FSOL jsou nice ... znam je podle jejich tracku "Papua New Guinea" kterej je naprosto uzasnej
    lankvil avatar 24.8.2005 23:44 lankvil | skóre: 8 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: elektronika rulez
    jj "Papua new Guinea" to je jeden z nejlepsich :) pres nej sem se taky k FSoL dostal
    Já mám taky blog
    24.8.2005 19:08 prOm3TheuS | skóre: 18 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Super :-)
    A já už myslel, že to tady nikdo neposlouchá :-)
    Nicméně doporučuji nakrmit xmms či jiný přehrávač tímhle:
    http://64.71.131.102:8062
    EnergyRadio.FM
    24.8.2005 21:54 zenek | skóre: 8 | blog: Hello_world
    Rozbalit Rozbalit vše Proč je techno zatracováno
    Já to vidím tak, že většina lidi si pod pojmem techno představí bezduché tuc-tuc-tuc s nějakými samply z 60 let přes to... Nebo ty "sračky". Takže se pak není čemu divit, že má tak špatnou pověst...

    Osobně bych teda Pink Floyd technem nenazýval jen kvůli tomu, že používali syntezátory :-)
    Stop Skype Plague. , moje Jabber ID: zenek.k@jabbim.cz. Nejlepší XMPP server. DRM.
    24.8.2005 23:56 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč je techno zatracováno
    To se omlouvám, jestli to vyznělo tak, že jsou Pink Floyd, nebo Beatles techno kapela :-), samozřejmě, že nejsou. Já jenom, že znám spoustu lidí (poslouchající třeba zrovna Beatles), kteří by nikdy neposlouchali něco tak podřadného, jako je elektronická muzika. Naštěstí Beatles nebyli tak zabednění a nebáli se používat nové nástroje.

    Ad samply, to ony se všechny digitální mašiny staví tak, aby věrně kopírovaly právě ty "klasické" analogové stroje, takže bych se těm 60 létům ani moc nedivil.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    2.9.2005 19:54 zenek | skóre: 8 | blog: Hello_world
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč je techno zatracováno
    Možná jsem se špatně vyjádřil - moc se v tom nevyznám. Těmi samply jsem myslel kusy originálních nahrávek (např. California Dreamin'), nikoli záznam nástrojů...

    PS: Jako příznivec Pink Floyd a Beatles bych nikdy neposlouchal něco tak podřadného jako "TAKZVANÉ" techno ;-))) (tedy to tuc-tuc, co se pouští na diskotékách, pařbách či jak tomu říkáme :) )

    Ale jsem rád, že jste mi tímto článkem otevřel oči, že techno není jen to výše uvedené.

    Každopádně nikomu neberu jeho názor na mjůzik...
    Stop Skype Plague. , moje Jabber ID: zenek.k@jabbim.cz. Nejlepší XMPP server. DRM.
    25.8.2005 08:14 Krystof
    Rozbalit Rozbalit vše Žebříček
    Michale ten tvůj žebříček je suprovej. Má to malinkou vadu - co tam dělá Divokej Bill ?! Jedna písnička stejná jak ostatní. :) (no musel jsem si rejpnout)
    frEon avatar 5.10.2006 23:50 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: God is a DJ
    komentare: 1) kdyz uz dj gramofon tak gramofon a ne tudle plastovou sracku (taky dj terminus technikus). de o to ze technics 1210mk2 je Pan Gramofon, vydrzi roky (mel sem v rukou dva tejdny stary numarky tt500, jeden mel vule v upevneni raminka a nedrzely rychlost, coz se u technicsu nestane), vazi 13kg protoze ma telo vyrobeny z kovu a ne proto ze ma v sobe ukryte zavazi aby moh mit v papirech take vysokou hmotnost (vysledek je ze technics nechyta zpetnou vazbu narozdil od tehle plastaku), proste KVALITA zpracovani atd...
    2) zadna profesionalni elektronicka muzika se nedela ve fruityloops (sry, ale je to fakt sracka), pouziva se software jako je treba cubase + hardwarove masinky jako sou synthetisatory (virus c, nordlead...), samplery, sequencery atd... takovydle krabice sou pak jen kompem pres midi ovladany (tzn pocitac rika kdy ma co krabice zahrat), a zvuk je pak z krabic vyvedenej do mixaku kde se nasledne mixuje. na pocitaci je jenom hudba skladana, ale pocitac sam o sobe nehraje, o samotny zvuk se staraji krabice. existuje i par vybornych VSTi, ale tech je jako safranu.
    nejsi sam s takovymhle mixem oblibenych stylu, ja sam posloucham muziku od jimmiho hendrixe, pres ZZTOP, az po drum'n'bass (namatkou Teebee, Black Sun Empire,Noisia), breakbeat (Adam Freeland, Plump DJs, Evil 9), goa.... ale vubec to neznamena ze si nevybiram a ze posloucham cokoliv. jinak super blog, hodnotil jsem jako dobre. chtel sem ti toho napsat jeste vic, ale uz jsem vsechno zapomel...
    Talking about music is like dancing to architecture.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.