Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Toto sa mi páči :) a som rád, že v takejto dobe aj iní ľudia už/ešte nespia. Ja vim nepoužívam, pretože nevidím nič čo by mi priniesol. Ale verím, že mnohým ľuďom vyhovuje a asi to tak má byťPřiznám se, že se ošívám, když dostanu do ruky jiný editor a vše se řeší složitými kombinace Crtl+něco, apod..
Doplňování slov - vim mě nenutí neustále dokola opisovat dlouhatánské názvy proměnných, nebo jiných slov. Prostě napíšu několik písmenek, zmáčknu Ctrl+N, nebo Ctrl+P a vim slovo za mě dopíše.
blg~w
že CTRL+x ldoplnovani celych radku. Kdo se porad ma psat s for (int c ...
Mrkev v zimě…To jsem nepochopil :-/
Takže pokud byste to opravdu neznal, tak to pochází z jedné hádanky. Jak se loví zajíc v zimě? Řešení: položíte na cestu mrkev a nad ni natáhnete ostrý drát; přijde zajíc, vidí mrkev, začne kroutit hlavou: "Chm, chm, chm… Mrkev v zimě…" …a uřízne si hlavu. K popukání to zrovna není, ale úsloví "Mrkev v zimě…" patří ke všeobecnému vzdělání.
:set fileencodings=neco,neco,neco " změna nastavení kódování pro načítání souborů, použije se první korektní :set fileencoding=neco " změna nastavení kódování pro současný soubor :set fileformat=neco " změna nastavení konců řádků pro současný soubor :w ++enc=neco " uložení v nějakém kódování :e ++enc=neco " otevření souboru v nějakém kódování :w ++ff=neco " uložení s nějakými konci řádků :e ++ff=neco " otevření souboru s nějakými konci řádkůZbytek si dohledejte v manuálu.
Tiskni
Sdílej: