Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
tu sa neda nic ine len dat
inac velmi dobre sa brickuju nintendo wii konzoly :D
Pokud platí vzorkovácí teorémLOL, co? Jak, „pokud platí“?
Ale u notebooků bych to radějí vůbec nezkoušel, jejich porty dávají moc malé proudy (klidně jen 2-4 mA).No tak těmi 2 mA budeš spínat tranzistor a LEDku budeš napájet z nějaké externí baterky. Horší je, že dnešní počítače (myšleno běžná x86 PC) už prostě žádná GPIO vhodná ke znásilnění vyvedená nemají.
Paradni clanek. Tohle jsme meli delat v elektrotechnice na stredni misto pajeni krychlicek .
btw. mas tam preklep ACG brust ma byt ACG burst
AGC
Hackeři nevymřeli!
Nenazval by som sa hackerom, iba som použil informácie zverejnené na niekoľkých weboch a dal ich dokopy. V každom prípade snažím sa pracovať tvrdo na to, aby sa zo mňa stal . Inak vynikajúci text na túto tému napísal jeden obyvateľ abclinuxu s nickom Bystroushaak.
Robím aj zaujímavejšie veci s hardvérom, ale je to dosť taká citlivá warezácka záležitosť, kde musím informácie o hardvéri hľadať v uniknutých dokumentoch. Je neuveriteľné aký prístup k otvorenému softvéru majú výrobcovia hardvéru. Najlepší sú tí, ktorí využijú kód pod GPL (Linux) s pár úpravami pre ich hardvér a úpravy ani nezverejnia.
Tak doufám že se ti to brzo povede a děkuji za článek
Já se chystám na tvorbu RS-232 periferií, pro začátek chci postavit teploměr (8 kanálů) abych věděl, jaká je v průběhu dne teplota na koleji a venku (připadá mi, že se to moc neliší) Jestli se povede, tak u RS-232 nějakou dobu zůstanu, nápadů je hromada
Moc krásnej
Já uvažoval spíš o TTL součástkách, programování není můj šálek čaje a "umím" jen v Bashi
Inak vynikajúci text na túto tému napísal jeden obyvateľ abclinuxu s nickom Bystroushaak.Wow, on to i někdo četl :) Jinak +1 za tvůj článek, dost se mi líbil.
Už jsem ho za život projel asi třikrát Mimochodem nemá se používat "byste" místo "-by jste"?
No vidíš to, nás před tím varovali celej čtvrťák před maturitou
A pro ČT i další existuje tv-dl
1) spustit televizi a vyber kanál
2) stiskněte tlačítko HOME a držte ho ( spustí se nabídka HOME, za 3 sec zmizí a hned se nahoře na obrazovce objeví info o kanálu)
3) rychle uvolnětě tlačítko HOME(asi Menu) a stiskněte 1105 a stisknětě OK
4) A máte tajné menu
Editace *.tll lze přes program edankTLL.exe, snad vám to někomu pomůže
Tiskni
Sdílej: