Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
No ono to nie je s oficiálnymi drivermi žiadna sláva. Síce to dokáže dekódovať kadečo, ale linuxové knižnice sú totálne odfláknuté a ani najobyčajnejšie h.264 nedokáže prehrať bez --weightp 0
pri enkódovaní h.264. Open source implementácia knižníc je na tom čo sa týka podpory h.264 lepšie ale dekóduje zatiaľ málo formátov.
ani najobyčajnejšie h.264 nedokáže prehrať bez --weightp 0
pri enkódovaní h.264
Hehe... náhodou touhle funkcí se ta krabička vyrovnává kvalitě AppleTV nebo iTV nebo jak se ta jejich pytlovina jmenuje. :)
V príklade mapujem celý I/O priestor pretože kernel nedovolí mapovanie kdekoľvek.Nestačilo by mapovat jednu stránku (4096 bajtů)?
Skúšal som mapovať časť I/O, ale žiaden offset v I/O mi mmap neakceptoval (EINVAL).
Jej UIO je pekné. To si musím vyskúšať. Pôvodne som chcel hodiť do kernelu dtsi pre moju dosku, ale toto vyzerá o dosť pohodlnejšie.
Filter access to /dev/mem (CONFIG_STRICT_DEVMEM)
, co omezuje přístup jinam než do mapované paměti periférií a (u PC) paměti BIOSu. Je tedy možné, že na ne-PC platformách, kde není v dispozici mapa paměti ani enumerace zařízení, nebude /dev/mem
k přístupu k MMIO použiutelné.
Po zarovnaní na 4kB skutočne ide, neviem prečo sa mi zdalo 0x01c23800 zarovnané. Dik za upozornenie.
Supporting Allwinnner SoCs ootb will require kernel and u-boot support. Kernel support is landing upstream and we will add patches to the Fedora kernel for 1-2 kernel releases to supplement this. u-boot support currently lives in a u-boot fork upstream, this fork is tracking / merging u-boot upstream and does intent to get sunxi support merged into the official u-boot packages, but there is no timeline for this atm. For u-boot we will create a separate u-boot-sunxi package, which can be dropped once u-boot support has been merged into u-boot upstream.
> Přijde mi, že se tady plete pár pojmů - jednak ta fedoří změna vypadá na zapracovávání věcí z linux-sunxi.org To ovsem nema s upstreamem nic spolecneho, takze to lze ignorovat. > které se do upstreamu jedna po druhé dostávají A dela to presne jeden clovek, cili naprosta minorita zbytku, ktery urputne tvrdi, ze na upstream kasle.Stále mi přijde, že si nerozumíme: zrovna Hans má nějakou historii přispívání do hlavní řady kernelu a i nějakou historii dotahování věcí do funkčního stavu, takže když píše, že cílem je postupně dostat hw podporu AW zařízení do hlavní řady, tak mu věřím, že to dřív nebo později zvládne. Ten "fork" pak beru jako cestu, aby nalákal další vývojáře k přispívání, aby celá věc šla rychleji (= aby na začleňování věcí do hlavní řady dělalo víc lidí než Maxime a spol.).
Rád by som, ale pracovne som maximálne vyťažený, nemôžem si dovoliť. V každom prípade rýpanie do u-bootu ma ešte len čaká. Bootovanie z SD karty je v pohode, ale bootovať kernel z NAND som ešte neskúšal.
Tiskni
Sdílej: