Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a
… více »Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.
Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -
… více »GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.
V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »
Vývojáři Debianu zhruba v polovině vývojového cyklu Debianu 14 s kódovým názvem Forky rozhodli, že Debian musí dodávat reprodukovatelné balíčky, tj. kdokoli si může nezávisle ověřit, že daný binární balíček vznikl překladem a sestavením z konkrétních zdrojových kódů. Aktuálně je reprodukovatelných 98,29 % balíčků.
Německý e-shop Škoda Auto byl hacknut. Útočníci získali přístup k uživatelským údajům (jméno, adresa, e-mail, heslo, telefon, …).
Odkazy
Nedávno tu bola uverejnená správa o lacnom počítači za $ 9. V skutočnosti však ide o krásny príklad marketingu, ktorý z ľudí vytiahol $ 2 000 000.
Nedávno som na blogu olimexu objavil informácie o plánovaných cenách tejto dosky a samotného modulu R8.
Vďaka tomuto blogu som sa konečne dostal k datasheetu modulu R8. Ako už bolo spomenuté pri predstavení dosky R8 vychádza z SOC Allwinner A13. Okrem samotného Cortexu A8 a štandardných periférií A13 obsahuje aj 64Gb NAND Flash a 4Gb DDR3 RAM (čo je mimochodom max. kapacita ktorú A13 môže adresovať, pozor to b je malé teda 4Gb = 512MB). Wifi ani bluetooth nie sú vstavané.
Cena modulu je stanovená $ 16 čo je vyššia cena než cena samotnej dosky. Je otázne či to má zmysel keď štvorjadro rovnakej značky sa dá vo veľkých množstvách kúpiť za $ 4.
Po skončení kampane by sa doska mala predávať za celkom realistických $39. Samozrejme v kampani o tom nie je žiadna zmienka.
CHIP 9$ computer launched a big advertising campaign to promote their new development board, their actual cost is higher than 9$. After the Kickstarter their computer will sell for 39$.
Tiskni
Sdílej:
Nové RPI2 je 4 rychlejší
Nepotřebuji výkonný počítač jen na hry.
ze nakup 1 modulu je drazsi nez nakup x (desitek) tisic kusu ? kupodivu...
Neuvádzal som cenu za jeden kus, ale prepočítanú cenu na pár tisíc kusov
ze cena v kampani je nizsi nes cena po kampani ? to je v kampani=akci bezne...
Raspberry uvádzalo $25, nakoniec sa predávalo za $25. Cena v kampani je zavádzajúca, lebo z poštovným vyjde okolo 30 (a to aj pri nákupe viacerých kusov, nie je možné kúpiť povedzme 10 s poštovným $20). Po skončení kampane dokonca $39 bez poštovného. Kde je spomínaných $9?
ze neuvedli navyseni ceny na 39$ po ukonceni kampane ? pokud netvrdili ze by po ukonceni byla cena stale stejnejch 9$ tak o co go ?
Naschval vylákať od ľudí, ktorí sú presvedčení, že dotujú nástupcu raspberry za $9 nepovažujem za férové.
ze nakup 1 modulu je drazsi nez nakup x (desitek) tisic kusu ? kupodivu...
Vždyť těch 9 USD ale nevychází ani při větších množství, ne?
ze cena v kampani je nizsi nes cena po kampani ? to je v kampani=akci bezne...
Tyhle akce beru spíš tak, že se lidi složí, zaplatí předem, aby šlo rozjet výrobu i bez velkého investora/korporace. Ne jako běžnou marketingovou akci.
ze cenu v kampani dotujou ? na tom taky nevidim nic divneho...
Spíš to někdy bývá naopak – ty dotuješ ten projekt a dostaneš za to třeba jen pár samolepek nebo slevu.
A pak je tam ještě ta věc s poštovným – do ČR stojí 20 USD, takže cena je 29 USD. Zatímco když si objednáš destičku podobných rozměrů z Asie, jsou schopní ti k tomu dát poštovné zdarma (resp. v ceně a to i u levnějších výrobků).
Proč levicový? Kdyby si ti lidé založili akciovku, každý dal část základního kapitálu, zvolili si vedení firmy a pak si třeba po roce místo dividend rozdali hotové výrobky, tak je to normální kapitalismus. Tohle je akorát formálně jinak upravené (smluvní vztahy místo akcií), ale jinak na tom nic levicového nevidím.
Proč levicový?Mate pravdu. Kdyz se nad tim zamyslim, moc levicoveho na crowdfundingu nebude. Oznacil jsem jej za levicovou zalezitost, protoze mam osobne crowdfunding asociovany s zebranim stejne tak, jako mam asociovanu levici.
Jakožto vážnou mentální poruchu.Toto neni urazka? Jinak ja nepisu nic jineho nez to, ze moznost rozhodovani u akciove spolecnosti mi chybi u crowdfunding projektu. Nikomu to prece nevnucuji. Psal jsem jen svuj nazor na to, jakou investici a zpusob vyuziti svych prostredku bych preferoval.
Psal jsem jen svuj nazor na to, jakou investici a zpusob vyuziti svych prostredku bych preferoval.A já zas nepíšu nic jiného, než že tento způsob preference nechápu jinak než mentální poruchu. Nic víc. Preferovat si můžete co chcete. Důležité je pokud to nemá vliv.
Proč by to měla být urážka?Nevim a je mi jedno, v jakych kruzich se pohybujes, ale ja se pohybuji v kruzich, kde je toto povazovano za urazku.
Důležité je pokud to nemá vliv.Kazdy si muze investovat sve prostredky, do ceho chce. Ty si kup pocitac za devet marek, ja si koupim neco jineho.
Ámen. Slyšely1 jsme slovo boží.
Zato pravicový neřízený kapitalismus tu bude zářit na věčné časy.Pokud kapitalismus se snazite ridit, uz to neni cisty kapitalismus, ale nejaky hybrid, jehoz funkce je narusena nejakou deformaci. A ano, myslim si, ze cisty a nerizeny kapitalismus je nejlepsi mozne zrizeni. Jinak si ty sve narazky strc za klobouk. Jsi jen trol snazici se provokovat.
A ano, myslim si, ze cisty a nerizeny kapitalismus je nejlepsi mozne zrizeni.A vůbec ne deformace. To je jen všechno ostatní. Výborně. Jak jsem řekl: Na věčné časy, ámen…
Jsi jen trol snazici se provokovat.Stejně to vnímám i já.
+1, to, že je někde bordel neznamená, že je tam svoboda.
bordel != svoboda
Většinou tam spolu bojují různé více či méně zločinné skupiny, které mají za cíl přerozdělovat a regulovat (v tomto případě nejen ekonomicky, ale i vnucovat ostatním svoje pravidla třeba v náboženství, kultuře atd.), akorát každý jinak a ve prospěch někoho jiného, takže se neshodnou.