Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Tomu nerozumím, vždy když jsem dal v mplayeru načíst titulky tak se video spustilo znova, takže jsem spustil video to chvíli hrálo, než jsem dal načíst titulky a až pak mi to film přehrávalo.Téhle větě nerozumím, a to jsem ji četl několikrát. Co tím myslíš, žes dal načíst titulky? Prostě spustím mplayer, on si načte všechny soubory s titulky v adresáři a pokud mi nevyhovují ty, které mi nabídne jako první, tak klávesou
j
nalistuju ty správné.
K čemu mi je když něco umí načíst všechny titulky, když nepozná které jsou správné, nebo snad ano?Ne, křišťálovou koulí ani telepatickým spojením s delfskou věštírnou nedisponuje žádný existující přehrávač.
Mplayer jsem přestal používat hlavně kvuli jeho rychlosti přeskakování, která je totálně ubohá.Wtf?
-sub-fuzziness <mode>
Adjust matching fuzziness when searching for subtitles:
0 exact match
1 Load all subs containing movie name.
2 Load all subs in the current directory.
if [ "`cat ~/.xine/last`" == "" ] && [ "$1" == "" ]; then $xine exit 0 fije IMHO totéž jako:
[ "`cat ~/.xine/last`" == "" ] && [ -z "$1" ] && $xine && exit 0
Tiskni
Sdílej: