Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Nedávno jsem řešil problém s tím jak spouštět filmy hned s titulky, které například nemají stejné jméno jako daný film, proto jsem si vytvořil skriptík, který by mi to měl zařídit. Neříkám že je bezchybný, ale třeba někomu pomůže, nebo naopak někdo jiný poukáže na chyby, případně lepší řešení :)
Tady si ho můžete stáhnout.Jak vypadá kód tu uvádět nebudu, protože je moc dlouhý, musí stačit odkaz na soubor :)
Určitě tam je ještě pár chyb, ale v 90% případů mi funguje tak jak potřebuju, u většiny seriálů pozná titulky s jinými názvy, takže můžu vždy jen kliknout na film a xine vždy přehrává rovnou s titulky, pro takovéhle věci mám rád Linux!
Tiskni
Sdílej:
Tomu nerozumím, vždy když jsem dal v mplayeru načíst titulky tak se video spustilo znova, takže jsem spustil video to chvíli hrálo, než jsem dal načíst titulky a až pak mi to film přehrávalo.Téhle větě nerozumím, a to jsem ji četl několikrát. Co tím myslíš, žes dal načíst titulky? Prostě spustím mplayer, on si načte všechny soubory s titulky v adresáři a pokud mi nevyhovují ty, které mi nabídne jako první, tak klávesou
j
nalistuju ty správné.
K čemu mi je když něco umí načíst všechny titulky, když nepozná které jsou správné, nebo snad ano?Ne, křišťálovou koulí ani telepatickým spojením s delfskou věštírnou nedisponuje žádný existující přehrávač.
Mplayer jsem přestal používat hlavně kvuli jeho rychlosti přeskakování, která je totálně ubohá.Wtf?
-sub-fuzziness <mode>
Adjust matching fuzziness when searching for subtitles:
0 exact match
1 Load all subs containing movie name.
2 Load all subs in the current directory.
if [ "`cat ~/.xine/last`" == "" ] && [ "$1" == "" ]; then $xine exit 0 fije IMHO totéž jako:
[ "`cat ~/.xine/last`" == "" ] && [ -z "$1" ] && $xine && exit 0