abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Co schází v madwifi-ng pro plnou podporu DFS a TPC?

    11.9.2006 16:31 | Linux

    Chtěl bych navrhnout našemu sdružením podpořit finančně projekt madwifi-ng, tak aby kompletně vyřešil problém s DFS a TPC, posílal jsem mail hlavnímu vývojáři, ten ale neví co vše schází, já to taky nevím. Nevíte tedy někdo ze zkušenějších lidí v oblasti wifi co je třeba dodělat v aktuální verzi madwifi-ng abychom se nemuseli bát ČTU?

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    12.9.2006 12:04 Opičák | skóre: 18 | blog: Opicakovy_blaboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co schází v madwifi-ng pro plnou podporu DFS a TPC?
    No já to klidně taky finančně podpořím, ale musí se najít někdo, kdo změří/prokáže, že ty nové funkce opravdu fungují jak mají podle toho jak si vymyslelo ČTÚ. Jinak to nemá žádný smysl.
    12.9.2006 16:25 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co schází v madwifi-ng pro plnou podporu DFS a TPC?
    Toto mi přišlo mailem od jednoho člověka, který psal kdysi do madwifi o DFS.
    Hello Mirek,
    
    
    >> Hi, i would like to send donation (about 100 - 1000 euro) on madwifi 
    >> project to fully implement DFS and TPC futures, but i dont know what is 
    >> missing, or what is not working corectly and i dont know specifications 
    >> of DFS and TPC futures. Can you tell me what is missing, or what need to 
    >> be done to fully support those futures?
    
    
    Well, a simple question, but a difficult answer.
    
    An 802.11h compliant client has to implement
      - Dynamic Frequency Control
      - TPC (Power Control)
      - Radar Detction
    
    The behaviour of a client differs from that of an AP. And the Network
    has to be managed on 5 GHz (not "AD-HOC" -> a card in this regulatory
    domain must not allow to be set to AD-HOC mode).
    
    DFC: When an AP is powered on, it has to choose a channel (randomly - for
    e.g. not starting every time with "1"). It should chect for radar.
    The time before he uses this channel (transmitting, broadcasting it's SSID)
    is specified.
    The AP has to scan ervery 24h for N seconds for a new channel (and
    no radar should be detected - it has to wait 1 min, if i remember correctly). 
    Ideally it should find a channel which currently is not in use.
    Problem: The specification insisists in waiting if there's radar. Thus a
    Link which is up 24h/day, has a downtime by spec of 365 minutes a year(!).
    
    RD: if radar is detected, the AP should "shut down" the channel immediately.
    Thus it has to find a new channel. The channel where radar is detected,
    should be marked persistantely for no-use for n hours (i think it was
    1 hour). Persistantly means, the mark should be honourd even after reboot /
    powercycle.
    Problem: DOS Attack. If every channel is marked, the Link is dead.
    
    A client searches for / follows the AP.
    Ideally the client does not probe actively (MAC layer protocol), this means,
    it is silent until it has seen "his" AP.
    Imagine you have a link, not with AP and client, but with two APs and WDS.
    And both APs have to do RadioRetection. Well, how they'll find each other?
    How they both signalize that they've detected radar?
    RD of a client: i do not remember exactly. I think it's a should, but not
    a must. If a client detects RD and the AP honours: -> possible DOS attack
    by a random client..
    
    TPC: A client should to TPC. If not, the EIRP should be, if i remember
    correctly, 3dB lesser than regulatory maximum. 
    But TPC should not be difficult to implement. 1W EIRP in Europe on 5GHz
    is interesting, because it's better than 100mW on 2.4GHz (even when considering
    FreeSpaceLoss).
    
    For our link we've built, we first thought to use two WRAP Boards running linux.
    But imhow, MadWifi does not match the requirements. Finaly, i decided
    to buy a licensed 802.11h AP, and use the WRAP board as client.
    With the half the max. EIRP (TPC for a client conforming to the spec);
    RD is tested (but i do not know if it response "in time", due to the spec,
    and there's a potential problem because it do not know if the client could
    tell the AP that he had to shut down the channel. Fortunately, it did not
    happen since the few weeks the link is already up).
    
    As far as i think, a madwifi card could not be used as 802.11h AP, because
    too much is missing.
    
    For all those things (TPC, DFC, RD and some more) there are detailed
    requirements in the spec. A fully compliant driver has to be conform to
    them.
    
    The regulations are a pain. Unfortunately, here in europe the 5GHz band
    is in military use. And they are pedantic with everything.. 
    Furthermore, this band is in use for Plane->Airport radar (the main reason
    why RD is specified); thus it's understandable, why they insist on this
    mechanism.
    
    
    The spec we're talking about is 
      http://webapp.etsi.org/action/OP/OP20050729/en_301893v010301o.pdf
    Our authority (BeNetzA (previously RegTP)) refers to this spec
    (which is nerby still a draft) for further details.
    
    
    I think the development should go in these steps:
      - implement all the 802.11h client specs
        - ideally: certify them with a decent card (for e.g. atheros wistron cm9,
          which is widely in use)
      - implement the 802.11h AP specs
        - certify this one too
      - think about WDS
    
    
    Btw, A great problem i personaly had, was that it's not easy to make
    messurements in this band. I configured the card to use n mW, and tried
    to interprete the result with a wlan sniffer. A card which may be certified
    for madwifi should be calibrated to the power settings as well.
    
    
    And now, is it what you liked to hear?  ;) 
    
    Regards,
      - Thomas
    
    
    13.9.2006 08:27 Dan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co schází v madwifi-ng pro plnou podporu DFS a TPC?
    CTU nevymyslelo nic, je to vyplod od ETSI...
    13.9.2006 12:12 Opičák | skóre: 18 | blog: Opicakovy_blaboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co schází v madwifi-ng pro plnou podporu DFS a TPC?
    Ať je to výplod od koho chce, ČTÚ je tu v republice ten orgán, který to tu řídí a který si určuje pravidla a který je může měnit. Takže tu není o čem debatovat.
    30.10.2006 07:49 T.Dulík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co schází v madwifi-ng pro plnou podporu DFS a TPC?
    Aktuální stav toho, co chybí v Madwifi pro plnou podporu 802.11h: http://dev.lintrack.org/ticket/52

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.