plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Chtěl bych nabídnout odměnu TV Tuner (LifeView Trio PCI) za vyřešení BUGU, který se mi nepříjemně projevuje v jednom projektu.
Používám tyto tunery ke streamování DVB-T signálu a také zároveň ke streamování analogových rádiových stanic (FM), pokud streamuji analogové rádio, tak se při provozu projevují různé problémy, nejčastější je hláška dsp access error.
Někdy se stává, že analogové rádio není slyšet, jindy zase zlobí DVB-T, podle mého názoru je problém v ovladačích, které například špatně inicializují kartu, nebo něco podobného. Problematice ovladačů moc nerozumím a proto hledám někoho, kdo by za tento Tuner, případně menší úplatek tento problém vyřešil.
Používám aktuální verzi v4l (včerejší), s novějšími verzemi se vpodstatě nic nezměnilo, na internetu jsem hledal velmi dlouho, našel jsem například podobný problém s jinou kartou používající chipset SAA7134: http://lists.zerezo.com/video4linux/msg17820.html kde ale nikdo neodpověděl.
Pokud máte zkušenosti a chcete zkusit toto vyřešit, tak se mi ozvěte, věřím že vyřešení tohoto problému nepomůže jen mě.
V projektu jsem zkoušel použít tyto tunery:
Případně pokud víte o jiném TV Tuneru u kterého je možné zaznamenávat DVB-T a analogové rádio zároveň a víte že je to opravdu funkční napište mi prosím model například do diskuze.
Tiskni
Sdílej: