Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ledaže by někdo vymyslel nějakej interface přímo k mozku, aby se ty myšlenky daly ukládat nějak přímo a klidně i do toho pdačkaNo pokud si dobře pamatuju, tak už něco takového existuje. Chlápek na něco myslel a text se tisknul na obrazovku počítače
Co sakra máte proti PDAčkům. Já jsem zjistil, že pro mě je to jediný způsob jak nezapomenout například na návštěvu u lékaře, kterou mám za dva měsíce. Lze namítnout, že si to můžu napsat do papírového diáře, nebo do kalendáře na stole. Jenže když není po ruce, tak je jediná možnost si to napsat na papírek a později doplnit. Do té doby, ale většinou papírek ztratím.
Jinou možností je používat normální papírový diář velikosti Palma, ale do něj se toho bohužel moc nevejde.
Jo a závidím lidem s dobrou pamětí, co žádné umělé pomůcky nepotřebují. Ja používám Palm, mám v něm naklofaný všechno (od rozvrhu, po pravidelnou úterní hospodu) a jsem spokojený. Navíc v mrazivých dnech poměrně člověk ocení jízdní řády MHD a podobné věci.
nadruhou stranu je poněkud trapné když někdo zadává do PDAčka krátkou poznámku, zatím co ten druhý jí má už v diáři dávno naškrábanou. S názorem na chytré mobily zcela souhlasím, aneb zkoušeli jste někdy používat počítač pouze pomocí numpadu .
Ono v tom palmu je fajn taková jedna věc: Malování. Prostě se to načmárá a později řeší (pokud je to něco dlouhodobějšího). Pak je ještě druhá možnost: diktafon.nadruhou stranu je poněkud trapné když někdo zadává do PDAčka krátkou poznámku, zatím co ten druhý jí má už v diáři dávno naškrábanou. S názorem na chytré mobily zcela souhlasím, aneb zkoušeli jste někdy používat počítač pouze pomocí numpadu
.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: