Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ledaže by někdo vymyslel nějakej interface přímo k mozku, aby se ty myšlenky daly ukládat nějak přímo a klidně i do toho pdačkaNo pokud si dobře pamatuju, tak už něco takového existuje. Chlápek na něco myslel a text se tisknul na obrazovku počítače
Co sakra máte proti PDAčkům. Já jsem zjistil, že pro mě je to jediný způsob jak nezapomenout například na návštěvu u lékaře, kterou mám za dva měsíce. Lze namítnout, že si to můžu napsat do papírového diáře, nebo do kalendáře na stole. Jenže když není po ruce, tak je jediná možnost si to napsat na papírek a později doplnit. Do té doby, ale většinou papírek ztratím.
Jinou možností je používat normální papírový diář velikosti Palma, ale do něj se toho bohužel moc nevejde.
Jo a závidím lidem s dobrou pamětí, co žádné umělé pomůcky nepotřebují. Ja používám Palm, mám v něm naklofaný všechno (od rozvrhu, po pravidelnou úterní hospodu) a jsem spokojený. Navíc v mrazivých dnech poměrně člověk ocení jízdní řády MHD a podobné věci.
nadruhou stranu je poněkud trapné když někdo zadává do PDAčka krátkou poznámku, zatím co ten druhý jí má už v diáři dávno naškrábanou. S názorem na chytré mobily zcela souhlasím, aneb zkoušeli jste někdy používat počítač pouze pomocí numpadu .
Ono v tom palmu je fajn taková jedna věc: Malování. Prostě se to načmárá a později řeší (pokud je to něco dlouhodobějšího). Pak je ještě druhá možnost: diktafon.nadruhou stranu je poněkud trapné když někdo zadává do PDAčka krátkou poznámku, zatím co ten druhý jí má už v diáři dávno naškrábanou. S názorem na chytré mobily zcela souhlasím, aneb zkoušeli jste někdy používat počítač pouze pomocí numpadu
.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: