Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Ledaže by někdo vymyslel nějakej interface přímo k mozku, aby se ty myšlenky daly ukládat nějak přímo a klidně i do toho pdačkaNo pokud si dobře pamatuju, tak už něco takového existuje. Chlápek na něco myslel a text se tisknul na obrazovku počítače
Co sakra máte proti PDAčkům. Já jsem zjistil, že pro mě je to jediný způsob jak nezapomenout například na návštěvu u lékaře, kterou mám za dva měsíce. Lze namítnout, že si to můžu napsat do papírového diáře, nebo do kalendáře na stole. Jenže když není po ruce, tak je jediná možnost si to napsat na papírek a později doplnit. Do té doby, ale většinou papírek ztratím.
Jinou možností je používat normální papírový diář velikosti Palma, ale do něj se toho bohužel moc nevejde.
Jo a závidím lidem s dobrou pamětí, co žádné umělé pomůcky nepotřebují. Ja používám Palm, mám v něm naklofaný všechno (od rozvrhu, po pravidelnou úterní hospodu) a jsem spokojený. Navíc v mrazivých dnech poměrně člověk ocení jízdní řády MHD a podobné věci.
nadruhou stranu je poněkud trapné když někdo zadává do PDAčka krátkou poznámku, zatím co ten druhý jí má už v diáři dávno naškrábanou. S názorem na chytré mobily zcela souhlasím, aneb zkoušeli jste někdy používat počítač pouze pomocí numpadu .
Ono v tom palmu je fajn taková jedna věc: Malování. Prostě se to načmárá a později řeší (pokud je to něco dlouhodobějšího). Pak je ještě druhá možnost: diktafon.nadruhou stranu je poněkud trapné když někdo zadává do PDAčka krátkou poznámku, zatím co ten druhý jí má už v diáři dávno naškrábanou. S názorem na chytré mobily zcela souhlasím, aneb zkoušeli jste někdy používat počítač pouze pomocí numpadu
.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: