Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Už dlouho jsem si nezkompiloval jedinej ovladač. DKMS to řeší za mě. Když si stáhnu balíček s novym jádrem a zdrojáky a restartuju, DKMS mi všechny binární ovladače upraví pro to nový jádro. Ať je to ovladač grafickej karty, modemu, webkamery. Fakt perfekntí věc. Je mi smutno z toho, jak taj v diskuzích musím číst, jak si začátečníci lámou hlavu s kompilací.
Navíc si u mě Dell spravil reputaci, protože jsem si o něm myslel, že jen někde v číně bouchá pomocí dětí počítače a hle, vypadne z něj právě Dynamic Kernel Module Support. Samozřejmě to není tak hardcore, jako si zkompilovat celej systém, ale ušetří to dost práce. Škoda, že to už nebylo v Mandrake 9.2. Měl bych víc nervů.
Tiskni
Sdílej:
make mrproper
je dobrej nápad (není, naštěstí si to pak dal vymluvit, ale málem se mi ztratil můj malej milej .config) (není, naštěstí si to pak dal vymluvit, ale málem se mi ztratil můj malej milej .config)Configy si zálohuj do
/boot
a navíc si ještě povol v jádře /proc/config.gz
(pokud už to tam Mandriva nemá) ... pak se přestaneš o .config
strachovat