Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pokud zmizí všechny trackery, tak pořád ještě můžete získávat nové peery z DHT. Dokonce můžete mít i trackerless torrent hned od začátku. Žel, jsou dvě nekompatibilní implementace DHT - jednu má Azureus a druhou oficiální BT klient + zbytek světa.
Přes DHT jdou i data dalších subaplikací - třeba ta hodnocení jednotlivých torrentů a jejich komentáře, nebo s chat pluginem jednotlivé zprávy.
mozem vediet co je DHT?
DHT je Distributed hash table - je to ta distribuovaná databáze, jen jiná zkratka. Zdá se, že se pohybujeme v kruzích, takže předpokládám, že se teď někdo zeptá k čemu je dobrá .
Z ftp je to jeden connectJsou to konekty dva. Datový a příkazový. Viz RFC...
No však to jsem zanedbal:
(nepočítám navázání spojení a dohodnutí se na portu mezi serverem a klientem)
. Je to v závorce, já vím.
Fajn. Zeptám se takto: jakou hodnotu nastavíte ip_conntract_max? Maximální hodnota je 65528
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max 131072hmm... mimochodem, kdyz jsem jeste pomahal aminovat mistni freenet, tak jsme meli problem s velikosti conntrack tabulky jen kdyz se snazily sirit viry. tusim jsme to resili vypnutim connection trackingu na routrech kde to slo a zvetsenim connection tracking tabulky + zmensenim timeoutu kde to neslo (cti na branach). poptam se, jak to admini delaji ted a jestli nemaji problemy...
Uff ta max velikost mi trochu ujela, věta nakonec vyzněla jinak, resp půlka jí tam chybí . Každopádně velikost conntracku nelze nastavovat do nekonečna.
mimochodem, kdyz jsem jeste pomahal aminovat mistni freenet, tak jsme meli problem s velikosti conntrack tabulky jen kdyz se snazily sirit viry
Jestli by nebylo lepší daného klienta odstřihnout...
Bittorent jsem zkousel a moc se mi nezamlouva. Je to dost pomale stahovani, vetsinou. DC se mi zda mnohem rychlejsi.
Tiskni
Sdílej: