Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Začal bych nastudováním základů fungování internetu a především DNS, třeba přímo u "zdroje" - CZ.NIC...
že A záznamy a příslušné reverzy si mají navzájem odpovídatNechci provokovat flame, ale toto pravidlo je často v reálné situaci těžko dodržitelné. Když na jedinou adresu směřuje mnoho A záznamů (běžný případ u webhostingu s virtuálními hostiteli s desítkami až stovkami webů na jednom stroji), nelze toto pravidlo dodržet.
Problém je v tom, že pokud pro nějaké jméno existuje CNAME záznam, nesmí už pro něj existovat žádný další záznam. Což by se u jména domény (je-li to opravdu doména), které musí mít SOA záznam a aspoň dva NS záznamy, dodržet nedalo.
To je také důvod, proč bych fackoval ty módní SEO pseudoodborníky, kteří tlačí lidem do hlavy, že jak web není dostupný i pod domena.cz
, je to naprosto špatně.
Upozornění
Z důvodu úprav provozních systémů není dočasně možné plně využívat aplikaci Moje konto. Některé služby nemusí být ve výpisu služeb zobrazené. Tyto služby naleznete zde
Po kliknuti na odkaz zde
se zobrazi pozadavek na login a heslo. Pokud pouziju to cim se prihlasuju do "Moje konto"
tak to nejde.
Bylo by mozny vybrat si jinyho registratora? Nebylo by to ale postaveny na hlavu kdyz uz mam od O2 ten reverz. zaznam?
Bylo by mozny vybrat si jinyho registratora?
Bylo.
Nebylo by to ale postaveny na hlavu kdyz uz mam od O2 ten reverz?
Proč? Ve své doméně můžete mít jména, která se budou překládat na adresy z několika různých sítí. Kdo z držitelů příslušných rozsahů by pak měl být váš registrátor? Navíc ten, kdo vám poskytl IP adresu, vůbec nemusí být registrátor.
atahualpa.pdp7.cz
tak A zaznam chci pochopitelne taky atahualpa.pdp7.cz
, ale tam je na zacatku www, a to nechci!
mam to tam napsat takhle? www.atahualpa.pdp7.cz
? Ale jde mi o to, kdyz se treba budu prihlasovat na svuj PC pres ssh tak abych tam to www nemusel zadavat.
Doufam ze me nekdo pochopi. atahualpa.pdp7.cz
, v tom není žádný problém.
Tiskni
Sdílej: